Search
Close this search box.

Kometa Brno půjde do sezony s americkou posilou

Zajímavého hráče získal mistrovský klub z Brna. Ze Salcburku přichází Američan Peter Mueller, který má na svém kontě i dvě účasti na mistrovství světa. Především však má třicetiletý hráč ve svém hokejovém životopise tři stovky zápasů v NHL.

„Svůj přesun do Brna vnímám jako obrovskou příležitost. Kometa vyhrála mistrovský titul dvakrát za sebou ve velké konkurenci ostatních kvalitních týmů. Těším se na novou příležitost, chtěl bych pomoci klubu posunout se dál. To platí i pro mne samotného,“ říká Mueller, který před rakouským angažmá hrál i ve švédském Malmö a švýcarském Klotenu.

V NHL si americký útočník zahrál za Phoenix, Colorado a Floridu. V 297 zápasech nasbíral 160 bodů za 63 gólů a 97 asistencí. V roce 2006 byl draftován jako osmý v pořadí.

S americkou reprezentací se dostal dvakrát na světový šampionát a v roce 2014 nastoupil ve čtvrtfinále i proti českému týmu. Zápas Češi vyhráli 4:3. „Bylo to vyrovnané utkání. Ostatně jako vždycky proti českému týmu. Zápas znovu ukázal, že Česko je jedna z elitních hokejových zemí na světě.“

Na Česko má ale Mueller i jednu příjemnou vzpomínku. V roce 2005 získal na MS do 18 let, které se konalo v Plzni a Českých Budějovicích, zlatou medaili.

„Jsem hrozně rád, že se podařilo dojednat Peterův příchod k nám. Dlouho jsem s ním mluvil, těší se k nám, o Kometě slyšel a ví, do čeho jde. Hrozně se těší na naše fanoušky. Hledali jsme na trhu produktivního praváka, střelce. Věřím tomu, že se Peter bude hodit i do našich přesilovek a určitě splní to, co od něj očekáváme. Má rovněž obrovské zkušenosti z NHL, je to profík. Jsem rád, že máme v kádru dalšího kvalitního útočníka,“ sdělil majitel Komety a hlavní kouč A-týmu Libor Zábranský.

Pro Kometu je to už druhá zajímavá posila do útoku. Už před 14 dny podepsal klub smlouvu s mistrem světa z roku 2010 Lukášem Kašparem.
Dvaatřicetiletý útočník se vrací do extraligy po dlouhých 14 letech. Do naší nejvyšší soutěže nakoukl v Litvínově, jehož byl odchovancem. Poté odešel do zámoří, kde odehrál 16 zápasů v NHL, ale spíše působil v nižších ligách. Pak se přemístil do Evropy, kde si udělal dobré jméno především v ruské KHL.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient