Search
Close this search box.

Kolínští hasiči získali grant na nové záchranné prostředky

Územní odbor Kolín HZS Středočeského kraje opět uspěl v pořadí už 13. ročníku grantového programu automobilky TPCA, kterým největší zaměstnavatel kolínského regionu naplňuje svoje motto společenské odpovědnosti „Pomáháme tam, kde jsme doma“.

Kolínští hasiči vstoupili do programu s projektem Záchranného lodního kontejneru, který by měl přispět k lepší připravenosti pro zásahy na vodní hladině. Kontejner zajistí moderní provedení systémového uložení a uspořádání technických prostředků a zefektivnění zásahu při záchraně tonoucích, likvidace mimořádných událostí na vodní hladině (kontaminace vod nebezpečnými látkami) a v neposlední řadě při provádění záchranných a humanitárních činností při povodních. Hlavním smyslem tohoto projektu je co největší efektivita při záchraně životů.

Z přibližně šedesáti žádostí měst, obcí, neziskových organizací a spolků o podporu vybrala odborná porota patnáct nejzajímavějších projektů, mezi které rozdělila čtyři miliony korun. Stejně jako v posledních letech se i tentokrát do rozhodování o konečné podobě podpořených nápadů zapojila veřejnost prostřednictvím internetového hlasování. Celkem dorazilo přes 3700 hlasů.

„Chtěl bych poděkovat všem z vás, kteří přispívají k rozvoji kolínského regionu. Zvyšující se počet projektů žádajících o naši podporu je pro nás potvrzením, že naše pomoc je vnímána pozitivně,“ řekl na slavnostním předávání šeků prezident TPCA Koreatsu Aoki. Viceprezident TPCA Eric Brochard pak vyzdvihl výbornou práci zaměstnanců TPCA, díky níž může automobilka pomáhat prostřednictvím grantového programu celému regionu. „Oceňuji také zapojení našich zaměstnanců do života regionu,“ dodal Brochard.

Předpokládaný termín slavnostního představení Záchranného lodního kontejneru se plánuje na 8. května 2019 u příležitosti konání tradičního Dne záchranářů v Kolíně. Před dvěma roky uspěli kolínští hasiči v grantovém programu, když získali od automobilky TPCA 700 tisíc korun na pokrytí části nákladů nově budovaného Interaktivního vzdělávacího centra. A o rok dříve jim čtyřsettisícový grant pomohl k pořízení speciálního kouřového stanu, který při preventivně výchovné činnosti simuluje podmínky, v jakých se hasiči pohybují například při požárech v domácnostech.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient