Search
Close this search box.

Kohouti Vervu v zápase potrápili, ale vítězství neslavili

K utkání 6. kola Tipsport extraligy se Kohouti vydali na sever Čech, kde se střetli s dosavadním lídrem extraligové tabulky Litvínovem. Verva se v letošní sezoně prezentuje dobrými výkony a prozatím nepoznala přemožitele, což chtěli Hanáci změnit. Začali dobře, když v první třetině vstřelil vedoucí branku Zbyněk Irgl. Nicméně Severočeši přidali a dokázali ve druhé i třetí třetině skórovat a otočit tak vývoj utkání. Kohoutům se přes závěrečný tlak vyrovnat nepodařilo, a tak se z Litvínova vrací bez bodu.

Zápas započal ve znamení rychlého tempa, kdy se hráči svižně přeleváli z jedné strany na druhou. Na puku se držela více Olomouc. Když se konečně dostala ke hře Verva, hostující hráč si počínal nedovoleně a poskytl tak první výhodu domácímu týmu. Litvínov si dokázal vytvořit pouze jednu větší šanci, a tak výhodu nevyužil. Poté si zahrála Olomouc přesilovou hru. Kohouti podnikli směrem k litvínovské bráně už o něco více akcí, jenže gólman Janus svůj tým podržel. V obrovské šanci se přímo před olomouckou klecí objevil Gerhát, brankář hostí jeho střelu vyrazil. Další dobrý pokus měl na své hokejce Petružálek, ovšem puk ani tentokrát neskončil v síti.

V 13. minutě přišla první změna skóre. Po krásné kombinaci poslal Burian kotouč na úplně volného Zbyňka Irgla, a ten už neměl problém zamést puk do zcela odkryté litvínovské brány. Po první olomoucké trefě dostali Kohouti chuť na další a Janus musel čelit jedné střele za druhou. Jejich snažení překazil až faul hostujícího Mráze a Litvínov se mohl konečně dostat do hry. Jenže litvínovští se během přesilové hry nedostali ani k jediné střele na Konráda. Stav utkání už zůstal do konce úvodní části stejný. Verva mohla vděčit hlavně Jaroslavu Janusovi, že si do kabiny bere pouze jednobrankovou ztrátu.

Prostřední část zápasu začala výhodou pro chemiky. Přesilová hra Litvínova se opět nevyvedla, a tak litvínovští fanoušci stále viděli na výsledkové tabuli nulu pro černožluté. Olomouc velmi dobře bránila, a tak málokterá střela prošla až na Konráda. Následně se Kohoutům podařilo uzavřít Vervu v obranném pásmu, ta se vysvobodila až zakázaným uvolněním. Na to odpověděli černožlutí ohromným tlakem na branku hostí za hlasité podpory fanoušků, hostující tým se zuby nehty ubránil.

Tato akce probudila celý stadion, který začal burcovat své hráče k vyrovnávacímu gólu. Poté se Litvínovu podařilo vyrovnat. Z pravého kruhu potáhl puk Juraj Mikúš na najíždějícího Jana Ščotku , který si sjel do mezikruží a prostřelil olomouckého Konráda. Jako by to Kohoutům nestačilo, ihned na to poskytli Vervě výhodu přesilové hry, když vyfasovali trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Krátce po skončení výhody se dostal před brankáře Myšák, Konrád mu ale kotouč vypíchl. Snaha o navýšení skóre byla na obou stranách, ale ve druhé třetině už se to ani jednomu týmu nepodařilo.

Poslední dějství začalo šancí hostujícího útočníka. I na druhé straně se zrodila příležitost, ovšem obě skončily bez gólu. Olomoučtí si následně vykoledovali další trest. Před prázdnou branku se dostal Gerhát, diváci už propukli v radost z gólu, ten ovšem v síti neskončil. Domácí se ale nevzdali a přesilovou hru přeci jenom dokázali využít. Domácí obránce Kubát předložil puk Františkovi Lukešovi, který se nezmýlil a otočil tak stav utkání ve prospěch černožlutých. Nutno říci, že Litvínov začal ve třetí třetině předvádět mnohem lepší hokej, než v prvních dvou třetinách.

Bylo vidět, že ani přesto Hanáci sebevědomí neztratili a snažili se zápas ještě zdramatizovat. Tuto snahu přerušila nedisciplinovanost hostujícího týmu, který si vysloužil opět 2 minuty, tentokrát za nedovolené bránění. Domácí i přes výrazný tlak do branky výhodu nevyužili. Následovala velká šance Olomouce, když se na Januse sesypali jak domácí, tak hostující hráči. Gól z toho nebyl a naštěstí se z hromady hráčů na ledě zvedli všichni bez úhony. Olomouc si necelé 2 minuty před koncem vzala oddechový čas a brankář Konrád zůstal sedět na střídačce. Litvínov se zvládl ubránit, a tak ani Olomouc nenašla recept na zatím bezchybnou Vervu.

HC VERVA LITVÍNOV – HC OLOMOUC 2:1

Branky a nahrávky: 33. Ščotka (Mikúš, Doudera), 45. Lukeš (Kubát). 13. Irgl (Burian, Jaroměřský). Rozhodčí: Pavlovič, Pražák – Lučan, Klouček.
HC Verva Litvínov: Janus – Hunkes, Šesták, Romančík, Kubát, Doudera, Ščotka, Strejček – Petružálek, Gerhát, Trávníček – Myšák, Hübl V., Lukeš F. – Tůma, Mikúš, Černý – Jurčík, Hanzl M., Matoušek.
HC Olomouc: Konrád – Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, Galvas, Staněk, Jaroměřský, Dujsík – Laš, Knotek, Jergl – Burian, Kolouch, Irgl – Skladaný, Strapáč, Holec – Ostřížek, Mráz, Tomeček.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient