Kohouti v zápase s Třincem prohráli s rozdílem tří branek

(Aktualizováno před )

Kohouti na svém ledě přivítali tabulkového souseda z Třince. Chtěli utnout sérii proher, avšak již od úvodních minut se jim lepila smůla na hokejky. Třinec dokázal proměňovat šance a ještě před koncem první třetiny sáhli trenéři k výměně gólmana a Konráda nahradil Lukáš. Branku naděje vstřelil ve vlastním oslabení Knotek, bohužel to nestačilo. Ve druhé třetině se dokázal trefit ještě Knotek, ale Oceláři si zkušeně pohlídali svůj náskok a z Olomouce si odvezli všechny tři body.

Kohouti se od úvodních sekund museli vyrovnávat s třineckým tlakem. Již po čtrnácti odehraných sekundách byl vyloučen Kolouch a Krajíčkova tečovaná rána jen o kousek neskončila za Konrádem. Další nebezpečnou akci zakončoval z pravého kruhu Hrňa, domácí gólman se stihl rychle přesunout a puk vyrazit. O chvíli později, po vypršení Kolouchova trestu, pomohla Konrádovi branková konstrukce, puk zastavila pravá tyčka. Další větší šance Ocelářů již skončila gólem. Vladimír Svačina dostal hodně prostoru na levé straně, vybruslil si s pukem na vrchol kruhu a poslal ho za Konráda.

Hrňa s Draveckým využili euforie po vstřelené brance a vydali se do přečíslení dvou proti jednomu, první střelu Konrád vyrazil pouze k Hrňovi, ale i proti jeho dorážce se domácí brankář stihl přesunout. Ve velké šanci se před Hrubcem ocitl Strapáč, ale netrefil puk do zpola odkryté branky. Třinečtí měli herní převahu, kterou dokázali přetavit v další branku, když Martin Gernát napřáhl v mezikruží a kotouč zaplul ke Konrádově levé tyčce.

Když usedl Aleš Jergl na trestnou lavici, Oceláři jeho faul potrestali, rychlou souhru zakončil střelou z mezikruží Lukáš Krajíček a rázem Třinec vedl o tři branky. Trenéři domácího týmu po třetí inkasované brance sáhli k výměně brankáře, do brankoviště vyslali Jana Lukáše, který se již od prvních okamžiků musel činit proti útočným snahám rozjetého Třince. V rychlém sledu musel předvést dva zákroky proti Bukartsovi. V závěru třetiny byl ještě za podrážení vyloučen Burian a Oceláři odcházeli do kabin s tříbrankovým náskokem a téměř dvěma minutami přesilové hry.

Druhou třetinu začali Hanáci, i přestože hráli v oslabení, výborně. Jan Knotek prošel přes obránce na modré čáře a vydal se dopředu a dokázal poslat puk až za Hrubce. Další akcí zahrozil v oslabení Irgl, ale tentokrát si na brankáře hostů nepřišel. Jenže nadšení domácích fanoušků hned vzápětí zchladil David Ciencala, který využil přesilovou hru a střelou zpoza bránícího hráče překonal Jana Lukáše v domácí brance. Další vstřelená branka hosty evidentně nabudila a Lukáš měl plno práce. Dobrým zákrokem se blýskl proti Kovařčíkovi, který dorážel v předbrankovém prostoru.

Přestože se Kohouti snažili, měli na hokejkách smůlu. A Oceláři tvrdě trestali, další branku do Lukášovy sítě přidal rychlým švihem zápěstím Roberts Bukarts. Hanáci však nesložili zbraně a pokračovali ve snahách se zápasem něco udělat. Snížit dokázal Zbyněk Irgl, který ve středním pásmu ukořistil kotouč a vydal se sám proti Hrubcovi a pokořil ho střelou nízko nad ledem.

Obrovskou šanci před třineckou brankou po vyjetí Hrubce proti puku nedokázal využít Burian, když mu puk odskočil. Na druhé straně předvedl dobrý zákrok vyrážečkou Lukáš proti Bukartsově bekhendu. V druhé polovině prostřední třetiny se Kohouti dostali do tlaku, avšak smůla je provázela i nadále. Hrňa vystřelil směrem na branku, kde byli v osobním souboji Dujsík s Ethanem Werekem, od kterých se puk odrazil až za bezmocného Lukáše. Přesilovou hru Třince po vyloučení Nahodila přežili domácí bez úhony. Do dobré šance se dostal Zbyněk Irgl a i díky němu dostali Kohouti k dispozici přesilovou hru, když si Krajíček počínal nedovoleně. V početní výhodě to zkoušel z pravého kruhu Knotek, ale neúspěšně. V posledních sekundách druhé třetiny další velkou šanci spálil Burian, když nedokázal dorazit puk do zpola odkryté branky.

Třetí třetinu začali domácí, i díky pokračující přesilové hře, aktivně. Mrázova rána z levého kruhu však mířila nad branku. Posléze tempo hry trošku opadlo, neboť Třinec se soustředil na bezchybnou obranu a domácí hráči tak naráželi na černou neprostupnou zeď. Příležitost ke korekci skóre dostali po vyloučení Adámka. Švrčkova dorážka z blízka však nedokázala Hrubce překvapit. Přesilová hra, tak ke změně stavu utkání nevedla.

Olomoučtí dopláceli na nízkou produktivitu, kdy se ve třetí třetině dokázali dostat do dobrých pozic, avšak nedokázali je proměnit. Jako například Galvas v samostatném úniku, ten si alespoň vynutil protihráčův faul, a tak měla Mora k dispozici přesilovou hru. Tu dokázal proměnit dělovkou od modré čáry David Škůrek.

Přestože Třinec ve třetí třetině převážně bránil, když už se vydal do útočného pásma, bylo to pro domácí nebezpečné. Adamský už už překonal Lukáše, ale ten ještě dokázal puk vytečovat mimo vlastní svatyni. V závěru zápasu ještě ze skrumáže vydoloval puk a vypálil Irgl, ale trefil pouze boční síťku. Gernát si ještě počínal nedovoleně a od rozhodčích obdržel dvě trestné minuty, takže Hanáci hráli početní výhodu. V té znovu nebezpečně pálil od modré Škůrek, ale netrefil branku. V protiútoku hosté vyrazili dva proti jednomu, ale Strapáč se stihl vrátit a rybičkou vypíchnout puk. V poslední minutě si Lukáš málem srazil puk za svá záda, ale nakonec celou situaci zvládl vyřešit.

HC Olomouc – HC Oceláři Třinec 3:6

Branky a nahrávky: 21. Knotek, 27. Irgl, 52. Škůrek (Skladaný). 6. Svačina (Adamský, M. Doudera), 10. Gernát (Dravecký), 13. Krajíček (Martin Růžička, Roberts Bukarts), 22. Cienciala (Galvinš, D. Musil), 26. Roberts Bukarts (Marcinko, Martin Růžička), 34. Werek (Hrňa, Krajíček).
HC Olomouc: Konrád – Jaroměřský, Škůrek, Švrček, Staněk, Dujsík – Irgl, Kolouch, Burian – Jergl, Knotek, Holec – Ostřížek, Nahodil, Strapáč – Skladaný, Mráz, Laš.
HC Oceláři Třinec: Hrubec – Musil D., Galvinš, Roth, Doudera M., Adámek – Martin Růžička, Marcinko, Roberts Bukarts – Svačina, Polanský, Adamský – Hrňa, Werek, Dravecký – Kovařčík O., Cienciala, Chmielewski.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz