Kohouti v krajské lize Pardubického kraje získali stříbro

Dobu bronzovou vystřídala doba stříbrná. Po dvou třetích místech v krajské lize Pardubického kraje vybojovali hokejisté České Třebové podruhé za sebou druhé místo, když v napínavé finálové sérii podlehli Moravské Třebové 2:3 na zápasy. Oslava Kohoutů, které se zúčastnilo na 90 pozvaných, proběhla v orlickoústeckém hotelu Uno.
„Druhé místo? Je to úspěch ale trochu menší, než jsme očekávali,“ reagoval na otázku, jak hodnotí uplynulou sezonu, manažer klubu Vladimír Vaněk. „Jestli mne něco udělalo radost, tak to bylo divácké návštěvy. Doma jsme odehráli 22 zápasů, které navštívilo 13 922 diváků, v průměru 633 diváků na jedno utkání. Skvělou kulisu měla finálová série s Moravskou Třebovou. Třikrát jsme hráli doma, na tyto zápasy přišlo 3 597 diváků. To byl neuvěřitelný průměr 1 199 diváků na jedno utkání,“ připomenul manažer Vaněk, který na setkání odpovídal také na otázku, co bude dál. „I když někteří rádoby odborníci tvrdí něco jiného, mohu slíbit, že Kohouti normálně pokračují a těší se na příští sezonu. Cíl je jasný: posílení hráčského kádru a útok na první místo.“

V podobném duchu hovořil generální ředitel společnosti Rieter CZ Jan Lustyk. „Naše firma je úspěšná a chce být spojována s úspěšnými. Před několika lety jsme vsadili na spolupráci s hokejovým klubem HC Kohouti Česká Třebová, bylo to správné rozhodnutí. Kohouti vybojovali v posledních čtyřech letech čtyři medaile, navíc mají nejvyšší divácké návštěvy,“ připomenul šéf strojírenské firmy, která je generálním partnerem klubu. „Dvakrát jsme brali bronz, dvakrát stříbro. V příští sezoně nám nezbývá nic jiného než vybojovat zlato,“ nastínil další plány Jan Lustyk.

Mezi hosty slavnostního večera byl starosta města Česká Třebová Jaroslav Zedník, který v roli diváka velmi pečlivě sledoval cestu Kohoutů v play off. „S výjimkou jednoho semifinálového utkání v Litomyšli jsem viděl všechny zápasy. Musím přiznat jednu věc. Když jsme zhruba před deseti lety uváděli zimní stadion do provozu, nikdo z nás netušil, jak vysoko se českotřebovský hokej dostane. Gratuluji Kohoutům k výborné práci a výsledkům!“

Na slavnostním večeru, který s grácií sobě vlastní uváděla Magda Peterková, byli vyhlášeni nejlepší hráči sezony. Součástí oslavy byla dražba dresu nejproduktivnějšího hráče Kohoutů, útočníka Jaroslava Moučky. Za částku 7 000 korun jej získal Jakub Pachl. Ve spolupráci s vydražitelem věnuje hokejový klub získané peníze na charitativní účely.

Nejlepší hráči sezony

Na slavnostním večeru hokejového klubu HC Kohouti Česká Třebová, který se uskutečnil v prostorách orlickoústeckého hotelu Uno, byli vyhlášeni nejlepší hráči sezony 2017-2918. Nejvíce prvních cen posbírali obránce Jan Škvor a útočník Jaroslav Moučka.

Nejlepší brankář:
Kamil Nimmerrichter nastoupil ve 33 utkáních. V základní části průměr 91,38 % a první místo mezi všemi brankáři. Filip Sajdl nastoupil v 16 utkáních. V nadstavbě průměr 91,55 % a první místo mezi všemi brankáři. V průběhu sezony nastoupili ještě Lukáš Novotný (1x) a Jan Faltus (2x).

Nejlepší obránce:
1. místo: Jan Škvor, 44 kanadských bodů (6+38)
2. místo: Michael Šimončič, 22 kanadských bodů (3+19)
3. místo: Lukáš Cik, 15 kanadských bodů (4+11)

Nejlepší střelec:
1. místo: Jaroslav Moučka, 36 branek
2. místo: Marek Hemský, 35 branek
3. místo: Tomáš Prachař a Ladislav Jindřich, oba 28 branek

Nejužitečnější hráči:
Ladislav Jindřich, Marek Hemský, Tomáš Prachař, Jan Škvor.

Kanadské bodování:
1. místo: Jaroslav Moučka, 85 kanadských bodů (36+49)
2. místo: Marek Hemský, 82 kanadských bodů (35+47)
3. místo: Tomáš Prachař, 66 kanadských bodů (28+38)

Železný muž:
Pouze dva hokejisté nastoupili ve všech 42 mistrovských zápasech, a to obránce Tomáš Pražák a útočník Michal Křečan.

Cena místopředsedy klubu:
Michal Křečan, 36 kanadských bodů (21+15)

Cena manažera klubu:
Martin Šejba, 36 kanadských bodů (12+24)

Cena generálního partnera klubu (Rieter CZ):
Jaroslav Moučka a Jan Škvor

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.