Kohouti se zapojili do olomouckých sportovních dní

Pátek a sobota v Olomouci patřily sportu. Konal se totiž Mattoni olomoucký ½maraton a s tím související Moravia Sport Expo a Veletrh sportovních klubů. Do doprovodného programu půlmaratonu se zapojili i zástupci HC Olomouc.

V rámci Moravia Sport Expo absolvovali besedu trenéři A-týmu Jan Tomajko a Zdeněk Moták a hráči Jakub Galvas a Petr Strapáč. Shrnuli uplynulou úspěšnou sezónu, Jakub Galvas a Zdeněk Moták se podělili o zkušenosti s reprezentací, a na závěr všichni přítomní prozradili svá očekávání od nadcházející sezóny.

Jako i v předchozích letech, i letos se konala Štafeta na vozíku, kterou jako doprovodný program půlmaratonu organizoval Trend vozíčkářů Olomouc. Jako zástupci HC Olomouc se zde objevili Josef Podlaha ml., Ludvík Rutar, Rok Macuh, Aleš Jergl a Vilém Burian. Cílem vozíčkářské štafety je upozornit na problémy, se kterými se při pohybu městem potýkají lidé na vozíčku. Každý si tak mohl zkusit ujet na invalidním vozíku 250 metrů dlouhou trať. Hráči HC Olomouc tuto možnost využili hned několikrát. Akce byla doplněná také o střelnici, kterou zde realizovali členové klubu SOHO Olomoučtí Kohouti. Zájemci si mohli vyzkoušet střelbu na bránu ze sledge; tato aktivita zaujala především Aleše Jergla a Viléma Buriana.

Po oba dny pak byl na Veletrhu sportovních klubů stánek HC Olomouc, kde se zájemci o lední hokej mohli informovat ohledně náboru do olomoucké hokejové přípravky.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz