Search
Close this search box.

Kohouti poprvé v sezoně prohráli, podlehli Hradci Králové

Ani ne 24 hodin po utkání s Kometou, ve kterém připravili úřadujícího mistra o bod, se Kohouti vypravili do Hradce Králové, aby změřili síly s tamním Mountfieldem. Vlivem únavy z předešlého zápasu však Hanáci po dvou třetinách prohrávali 0:3, a i když se jim v závěru utkání podařilo stav korigovat brankou Marka Laše, na body to už nestačilo.

Hned od začátku zachytilo utkání svižné tempo. Hokejisté bruslili z jednoho konce kluziště na druhý, v první polovině úvodní třetiny se prakticky nepřerušovalo. V parádní šanci v rámci přečíslení se ocitl Mráz, v rozhodující okamžik ale promáchl. Na druhé straně zase Lukášovi zavařili střílející Radovan Pavlík a dorážející Vincour, druhý jmenovaný ale nezacílil do volné části hostující klece.

Na druhé straně pokračoval v neproměňování šancí Knotek, nutno ale podotknout, že zákrok vyrážečkou, který proti jeho dělovce z mezikruží vytáhl Pavelka, byl výstavní. Až ve 13. minutě se svižný hokej dočkal prvního gólu. Pár vteřin před vypršením přesilovky sebral Piché ve zmatku před bránou puk, obkroužil kovovou konstrukci a přisunul ho Tomáši Vincourovi. Ten z první bleskově prostřelil dezorientovanou olomouckou obranu.

Olomoučtí se s postupem času z inkasování oklepali a vzali útočení plnými obrátkami. V poslední tříminutovce téměř nepustili Hradecké ke kotouči a Pavelka musel být v permanentní pohotovosti. Nejblíže vyrovnání byl v tomto úseku hry zřejmě Ostřížek, jemuž namazali na levý kruh sami Východočeši. Nebezpečný pokus ale vyrazil pohotovým zákrokem domácí gólman.

Po přestávce se však karta zase obrátila. Plno bylo před svatyní Olomouce a už po 39 vteřinách se za ní rozsvítilo červené světlo. Petr Koukal udělal nenápadný oblouček a poté z vrcholu pravého kruhu nechytatelnou dělovkou vymetl pavučinky v bližším vinklu.

A Hradec byl při chuti i nadále. Paulovič svými kličkami zcela vyšachoval dvojici Olomouckých, bekhendový blafák ale dokázal Lukáš vytáhnout hbitou vyrážečkou. Co se nepovedlo Paulovičovi, povedlo se o pár minut později jeho spoluhráčům. Ránu Zámorského ještě hostující brankář vyrazil, na hraně brankoviště ale číhal osamocený Patrik Miškář, který puk bezpečně dopravil do odkryté části klece.

Východočeši byli na koni, soupeře ke kotouči příliš často nepouštěli. A to ani ve vlastním oslabení, které z poloviny vypadalo spíše jako hradecká přesilovka než olomoucká. Až v samém závěru Graňákova trestu vystřelil z levého kruhu tvrdě Škůrek, a i když Pavelka chvilku přemýšlel, jak kotouč zkrotit, ukryl ho včas mezi svými betony.

Stejně jako na začátku druhé třetiny, také na startu té poslední se domácí radovali ze vstřelené branky. A byl to gól premiérový, Matej Paulovič se totiž trefil poprvé v Tipsport extralize. Jako první se dostal ke kotouči vyraženému olomouckým brankářem a pohotově ho uklidil do prostoru u pravé tyče.

Takzvané bůro do olomoucké klece mohl završit Koukal, jenž byl ve vyložené šanci zastaven podrážením a zopakoval si svůj nájezd v rámci trestného střílení. Zkusil najít skulinu mezi Lukášovými betony, hostující brankář měl ale hokejku na správném místě a kotouč zneškodnil.

Na druhé straně se Mora dočkala o chvíli později alespoň čestného zásahu. Marek Laš vypálil z poměrně velké vzdálenosti, Pavelka ale na letící puk možná i kvůli vlastnímu bekovi nestihl zareagovat a černá pryž skončila za brankovou lajnou. Závěr klání přinesl ještě několik olomouckých tvrdých zákroků na hraně faulu, závěrečnou přesilovku už ale Mountfield nevyužil.

Mountfield HK – HC Olomouc 4:1

Branky a nahrávky:m 13. Vincour (Piché, Koukal), 21. Koukal (Zámorský), 27. Miškář (Zámorský, Berger), 43. Paulovič (Bičevskis, Miškář). 52. Laš (J. Káňa, J. Knotek). Rozhodčí: Hradil, Kika – Lederer, Ganger.
Mountfield HK: J. Pavelka – Zámorský, Piché, Cibulskis, Graňák (A), F. Pavlík, Rosandić, Nedomlel – Smoleňák, Koukal (C), M. Chalupa – Vincour, Cingel (A), R. Pavlík – Berger, Bičevskis, Miškář – Paulovič, Kukumberg, Bezúch.
HC Olomouc: Lukáš – Škůrek, Vyrůbalík (C), J. Galvas, Ondrušek (A), Jaroměřský, Staněk, Dujsík – J. Káňa, J. Knotek, Laš – Irgl, Kolouch, Burian – Skladaný, Strapáč, Holec – V. Tomeček, Mráz, Ostřížek.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient