Search
Close this search box.

Knihovna v Pelhřimově uspořádala besedu se Stanislavem Motlem

Veliký zájem zaznamenala ve středu 14. března beseda se známým novinářem, reportérem a spisovatelem Stanislavem Motlem, která se konala v pelhřimovské městské knihovně. Stanislav Motl, který je v posledních letech v pelhřimovské knihovně poměrně častým hostem, se tentokrát ve své přednášce nazvané Němci proti Hitlerovi věnoval dramatickým osudům Němců, žijících v našem pohraničí, kteří v době nástupu Adolfa Hitlera k moci zachovali věrnost Československé republice. Ti se bohužel po válce dočkali od svých českých spoluobčanů spíše nevděku.

Promítl také dokumentární film, jediný svého druhu v České republice, který se zabýval tímto tématem. Beseda Stanislava Motla, který je mimo jiné držitelem The AIB International Media Excellence Awards – celosvětové ceny považované za „rozhlasového Oscara“, přilákala na sedm desítek posluchačů, kteří naslouchali jeho vyprávění doslova se zatajeným dechem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient