Klukovina vedla až k požáru

Čtyři chlapci z Pardubicka ve věku 13 až 15 let asi nedávali ve škole pozor, když jim učitelé vykládali o tom, že zapalovat oheň v lese a ještě k tomu v okolí suchého listí se nemá…

Jinak by neudělali takovou hloupost jako zapálit kartón v lesoparku na pardubické Dukle.

Hoši sice byli šikovní v zapálení kartonu, jenže v tu chvíli se zvedl silnější vítr, který karton odfoukl na suché listí, které okamžitě začalo též hořet.

Chlapci se ihned dali na útěk. Avšak kolemjdoucí, kteří vše zahlédli, tři z nich zastavili a pobídli je k tomu, aby oheň uhasili. Čtvrtý výtečník utekl.
„Vítr papír vzal, odfoukl a cestou zapaloval vyschlé listí a podrost. Hoši se k náhlému dění vzápětí postavili zcela nezodpovědně a dali se na útěk. Zastavili je až svědci události s tím, že mají oheň okamžitě začít hasit,“ řekl mluvčí strážníků Jiří Sejkora.

Strážníci Městské policie nakonec museli zavolat hasiče, kteří požár následně uhasili.
Událostí se nyní zabývá vyšetřovatel hasičů.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.