Klub Sport Relax slaví historický úspěch na MČR v olympijském karate

Klub Sport Relax z České Lípy se stal 2. neúspěšnějším klubem mistrovství v kata a 7. klubem celkového hodnocení seniorů, juniorů, U21,Masters. Celkové hodnocení všech kategorií (žáků-seniorů) – 12 místo z 74 klubů. Klub má také nominaci na Mistrovství Evropy- jede Šidelka.

Dalším velkým úspěchem je nominace českolipských rozhodčích Barbory Znamenáčkové a Davida Kavalíra na tomto vrcholném klání. V sobotu úspěšně reprezentovali klub a v neděli na žákovském mistrovství byli v opačné roli.

Toto mistrovství všem ukázalo, že sportovci i trenéři jdou dobrou cestou i když to není někdy snadné. Trenéři umí závodníky připravit od první sportovní přípravky až do reprezentace, kde hrdě hájí barvy naší země, klub SPORT RELAX a město Českou Lípu.

Nejúspěšnější závodnicí klubu se stala Barbora Znamenáčková 1x zlato, 1x stříbro, 2x bronz a 1x 5. místo a druhou byla Adéla Šinerová 1x zlato, 2x bronz a NOMINACE NA EVROPU v juniorkách Olympijském karate.

Trenér klubu říká:„Příprava byla pro všechny perná, zejména ranní tréninky od 6 hodin, kde jsme se soustředili na nominaci Adélky na ,,Evropu“ .Potěšilo nás první místo v kata tým, když jsme z loňska brali kvůli zranění závodnice stříbro. Letos vše vyšlo. Druhý tým mužů jsem postavili měsíc před MČR a kluci mají do toho chuť,tak bude další příprava snadnější. Adélka Šinerová se měla o nominaci ME utkat s Dominikou Šabovou (NIDOSHINKAN Dojo) , ale ta si těsně před startem ,,vyhodila“ koleno. Přejeme jí brzké uzdravení. David Kavalír měl opět problémy se zády již v kata, ale nakonec nastoupil do kumite a získal bronz.Boženka Pavlasová a Jan Klimeš si smolně prohráli boje o bronz, tak brali nepopulární bramborovou medaili. Pěkně se uvedli na premiéře Anička Salavcová, Filip Havlík ,Pavel Vácha a Petr Zítko, tak věřme že další šampionát bude medailový.

Veliká škoda, že nenastoupil tým starších žákyň z důvodu nemoci Vanesky (bylo to pěkně připravené) . Áďa Znamenáčková nemohla startovat v kumite (váha přes díky růstu). Díky za fandění Natálky,která se jela podívat a manželce za vše. Poděkování patří městu Česká Lípa,které jsme hrdě reprezentovali,Libereckému kraji, našim partnerům, rodičům, příznivcům, kteří nás podporují po všech stránkách. Jedeme dál již 25 let.Jsem hrdý trenér, děkuji vám.“

VÝSLEDKY Z MČR:

1.místo kata tým ženy: Znamenáčková Barbora, Šinerová Adéla a Jůzová Nikola

2.místo kata tým muži : Gašpar Patrik, Vácha Pavel a Fiala Jakub

2.místo kumite U21 do 68kg: Znamenáčková Barbora

3.místo kata juniorky : Šinerová Adéla

3.místo kata ženy : Šinerová Adéla

3.místo kata ženy U21: Znamenáčková Barbora

3.místo kumite ženy do 68kg : Znamenáčková Barbora

3.místo kumite U21 do 75kg: Kavalír David

5.místo kata ženy : Znamenáčková Barbora

5.místo kata master : Pavlasová Božena

5.místo kumite muži nad 84kg: Klimeš Jan

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.