Search
Close this search box.

Klokani v domácím zápasu na Black Angel nestačili, těsně prohráli

Na prosluněný sobotní podvečer byl naplánován první finálový duel mezi FbŠ Bohemians a Black Angel. Domácí hala klokanů byla už před zápasem velmi pěkně zaplněna a bylo tedy jasné, že zápas se ponese v parádní atmosféře. V úvodu utkání byla lepší Bohemka, avšak ani jednu ze svých šancí nedokázala proměnit. Naopak první vážnější akce hostů slavila úspěch. Rulíšek našel přesnou přihrávkou před branku volného Hromadu a tomu už nedělalo sebemenší problém zasunout balonek za záda Kraťka. Domácí však i přes inkasovaný gól pokračovali v aktivní hře, která o minutu později byla úspěšná. Rychlá rozehrávka klokanů, kdy se balonek dostal až k Janatovi a ten krásnou střelou do horního rohu srovnal skóre. Vysoká rychlost zápasu pokračovala a ve 14. minutě měli domácí opět důvod k radosti. Jakub Buršík skvěle zmátl všechny hráče Black Angel svojí nečekanou přihrávkou na Daniela Cabejška a ten tak své dnešní narozeniny mohl slavit gólem. Čtyři minuty před koncem první části měli domácí výhodu první přesilové hry. Na dvě minuty byl vyloučen hostující Hormada za nedovolené vrážení. Nabídnutou výhodou klokani rozhodně nepohrdli a Filip Forman krásně vymetl všechny pavouky v levém horním rohu Pfeiferovy branky. Po první třetině tak svítilo na tabuli skóre 3:1.

Do druhé části vstoupili hosté s daleko větším odhodláním. Jejich aktivní tempo dokázal svým důrazem před brankou zužitkovat Filip Neklan. Srovnáno bylo v půlce utkání, kdy Jakub Boček zakončil svůj únik vstřelenou brankou. Vedení domácím vrátil Patrik Šebek, který po pohledné akci přesně zakončil nad nohu hostujícího brankáře a stav byl tak 4:3. Necelých pět minut před koncem byl vyloučen Matěj Surák za špatné střídání. Přesilové hry dokázali hosté velmi brzy využít. Matouš Burian clonil před brankou Kraťkovi a ten na jeho pohotovou dorážku nestačil reagovat. Minutu před koncem byli hosté ještě veselejší. Do vedení je totiž poslal Matěj Boček, opět velkým důrazem v předbrankovém prostoru dostal míček za čáru a druhá třetina tak skončila výsledkem 5:4 pro Black Angels.

Do třetí třetiny šli klokani s velkým nasazením a touhou zápas vyhrát. Vyrovnání se dočkali v čase 49:59 z hole Daniela Cabejška, který stál opět úplně osamocený před hostující brankou a skvěle zakončil. O pár minut později následovalo další vyloučení. Tentokrát to byl Ondřej Panský za bránění ve hře. Stoprocentní úspěšnost v přesilovce potvrdil svojí třetí brankou v zápase Daniel Cabejšek a mohl tak slavit hattrick. Na vstřelený gól a vedení v zápase však navázalo domácí vyloučení. Matyáš Krebner byl potrestán dvěma minutami za hru na zemi. Stejně jak domácí, i Black Angels dokázali přesilovku využít. Filip Neklan se efektivně trefil pod nohu Kraťka a bylo srovnáno 6:6. Hosté však pokračovali v tlaku a o pár vteřin později se dostali do vedení. Jakub Váňa se dostal k vyraženému balonku a rychle ho dorazil za brankovou čáru. Domácí se nadechli k závěrečnému tlaku s šesti hráči v poli. Tento tah trenérů Jedlička – Forman byl opět velmi úspěšný. Minutu a půl před koncem třetí třetiny našel Matyáš Krebner svojí parádní přihrávkou volného Jakuba Buršíka a Pfeifer se na jeho střelu natahoval marně. Zápas tak po třech třetinách skončil 7:7.

V prodloužení se hrála opatrná hra a čekalo se, který tým naskytne svojí chybou možnost soupeři. V úvodu prodloužení však ani jedna akce neskončila gólem. Veškeré snahy domácích o první vítezství v sérii ukončili bratři Bočkové. Matěj Boček svojí přihrávkou našel Jakuba a ten s klidem zakončil. První finálová bitva tak skončila vítězstvím Black Angels 8:7 v prodloužení a ujímají se tak vedení v sérii 1:0.

FbŠ Bohemians DDM Praha 7 – BLACK ANGELS 7:8p

branky: 9. Jonáš Janata, 14. Daniel Cabejšek, 18. Filip Forman, 29. Patrik Šebek, 50. Daniel Cabejšek, 53. Daniel Cabejšek, 59. Jakub Buršík – 8. Jakub Hromada, 25. Filip Neklan, 29. Jakub Boček, 37. Matouš Burian, 39. Matěj Boček, 55. Filip Neklan, 56. Jakub Váňa, 69. Jakub Boček; rozhodčí: Petr Černý – Jiří Janoušek; vyloučení: 2:2; využití: 2:2; diváků: 213; zásahy brankářů: Ondřej Kratěk 21 – Daniel Pfeifer 27; po třetinách: 3:1, 1:4, 3:2, 0:1;

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient