Kloboucké učiliště má nejmodernější vozové vybavení autoškoly v kraji

Na konci srpna převzalo SOU Valašské Klobouky do svého vozového parku nákladní vůz DAF pro výuku žáků v odborném výcviku a zároveň pro výuku v jejich autoškole. Žáci se tak budou vyučovat na nejmodernějších současných vozech, a to společně s osobním vozem ŠKODA KAROQ. Právě učební obor Mechanik opravář motorových vozidel (dříve Automechanik) zahrnuje ve svých školních vzdělávacích programech taktéž část výuky a připravenosti pro práci a opravy nákladních vozidel.

Společně s pořízením svařovacího agregátu do Svářečské školy bude po dlouhé řadě let dokončena obměna učebních pomůcek v odborném výcviku. V září čeká SOU ještě zabudování venkovního posezení pro žáky a výsadba stromů v klidové zóně pod budovou domova mládeže.

Všechny tyto aktivity jsou součástí projektu IROP s názvem Pořízení strojního vybavení na SOU Valašské Klobouky.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak