Klientovi se nechtělo připlatit dvě stovky. Radši prostitutku zabil…

Teplickým kriminalistům se povedlo dopadnout vraha prostitutky, která byla nalezena minulý týden v teplické Nákladní ulici. Pachatelem je 28letý Ukrajinec.

K vraždě došlo 12. prosince v ranních hodinách. Ukrajinec, který byl v Čechách teprve 14 dní, si podle informací zakoupil na benzínové pumpě prezervativy a poté se neznámého muže zeptal, kde by mohl sehnat prostitutku. Muž – bezdomovec ho za krabici vína dovedl do Nákladní ulice, kde zpravidla ženy nejstaršího řemesla postávají. Ukrajinec se na poprvé s jednou z postávajících ženštin nedohodl, druhá, budoucí oběť, byla ale k “prácičce” svolná. Poté zašli za bilboard. Po sexuálním úkonu však došlo mezi nimi k rozepři. Původně dohodnuté tři stovky byly pro prostitutku za vykonanou práci málo a požadovala o dvě stě korun více. To se však Ukrajinci vůbec nelíbilo. „Vyhrožovala mu, že na policii oznámí, že ji znásilnil,“ uvedl vedoucí krajského odboru obecné kriminality Martin Charvát.
Momentální zkrat, strach z vězení či vztek dohnal muže k hrůznému činu. „Ženu zavraždil tupým násilím vůči hlavě,“ podotkl kriminalista.
To však nebyl jediný čin, který má tento Ukrajinec na svědomí. V ten samý den pak ještě znásilnil jinou ženu.

Kriminalistům se povedlo vraha dopadnout díky výpovědi bezdomovce a kamerovým záznamům z benzínky uveřejněným na sociálních sítích. “Z benzinové pumpy jsme získali dobrou fotografii společníka, kterého jsme dokázali identifikovat a předvedli ho k výslechu. Sdělil, že ho nakontaktoval rusky hovořící muž, jestli by mu nemohl sehnat ženskou,“ řekl Charvát.
Policisté následně zjistili, že Ukrajinec žije v jedné z místních ubytoven. „Provedli jsme na místě důkladné šetření a přes sociální média jsme přišli až k pachateli, kterého jsme zadrželi. U vazebního zasedání se k trestnému činu přiznal,“ doplnil Charvát.
Za vraždu hrozí Ukrajinci 15 až 20 let vězení, případně doživotí.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz