„Klíčové je být nejlepší v dubnu, než v srpnu,“ říká historicky první švédský hokejista v dresu Vítkovic

(Aktualizováno před )

Historicky první Švéd ve vítkovickém dresu. Obránce Erik de la Rose už vyhlíží start nové sezony, ve které chce být platnou součástí ostravského celku a dopomoci mu k úspěchu. Prozradil, jak se seběhl jeho přestup do Vítkovic, jak se mu líbí v klubu i ve městě a zamyslel se i nad dosavadním průběhem přípravy.

Byl jsi první ohlášenou sezonní posilou pro Vítkovice. Můžeš prozradit, jak došlo k prvním kontaktům a jak se to seběhlo, že jsi ve Vítkovicích?

Začalo to už v době, kdy jsem hrál v Jihlavě. Během sezony mě oslovilo několik týmů, mezi kterými byly i Vítkovice. Samozřejmě jsem cítil zájem více klubů, ale když jsem si pak zjišťoval informace, rozhodl jsem se pro Vítkovice. Po sezoně jsme se potkali s trenéry, pobavili se detailněji a já souhlasil, vybral jsem si Vítkovice.

Co bylo těmi hlavními důvody, díky kterým ses rozhodl pro Vítkovice?

Slyšel jsem, že jde o profesionální organizaci, dobře vedenou a fungující. Taky jsem slyšel, že má klub celkem vysoké ambice a chce patřit k nejlepším. To vše mi vyhovovalo. Pak jsme se sešli s trenéry, pobavili se konkrétněji a mně se ta myšlenka líbila stále více. Vítkovice mají vysoké ambice. Chci být součástí Vítkovic a toho, o co se tady lidé v klubu snaží.

Potvrdily se informace o Vítkovicích, které jsi před příchodem tady dostal?

Ano. Ve Vítkovicích se o hokej starají opravdu velice dobře, profesionálně. Máme tady výborné zázemí. Náročný a profesionální tým trenérů, dobré tréninky. Je to tady opravdu na vysoké úrovni.

Jsi vůbec prvním Švédem v týmu v historii Vítkovic. Co to pro tebe znamená?

Abych byl upřímný, tak to nijak zvlášť nevnímám. Samozřejmě je to zajímavé a je to i svým způsobem čest. Na druhou stranu Švédů v Česku obecně mnoho není a nebylo, takže ať už bych přišel kamkoli, vždy bych asi byl prvním Švédem v historii týmu. Spíš se na to dívám, tak, že chci být mužstvu prospěšný, být platnou součástí, pomoci k úspěchu.

Nová sezona se blíží, Vítkovice už odehrály několik přípravných zápasů, jak jsi je viděl a jak je hodnotíš?

Myslím, že jsme odehráli několik dobrých zápasů proti silným soupeřům. Samozřejmě výsledky nebyly úplně podle představ, ale pořád je to příprava, snažíme se dát se do kupy, aby nám fungovala spolupráce na ledě, kombinace, komunikace. Herně to podle mě není špatné. A výsledky v přípravě nerozhodují. Klíčové je být nejlepším týmem v dubnu, než nejlepším týmem v srpnu.

Jaké osobní cíle a ambice máš před startem nové sezony?

Chci být platnou součástí týmu, být v základní sestavě, být prospěšný týmu. Vítkovice mají vysoké ambice a podle toho také kladou vysoké nároky na hráče. Já to přijímám a beru jako výzvu. Chci co nejvíce pomoci týmu, aby byl úspěšný.

Mimo hokej, měl už jsi možnost poznat Ostravu?

Ano, měl. Nedávno jsem se nastěhoval do bytu nedaleko centra Ostravy. Podle toho, co jsem viděl, připadá mi, že Ostrava není až tak velké město, minimálně z pohledu centra ne. Je to tady pěkné. Pokud jde o dostupnost, tak mám vše, co potřebuji prakticky nadosah, takže i to je skvělé. A v neposlední řadě tady kousek od haly stojí švédský obchodní dům Ikea, což se opravdu hodně líbí (smích).

Bydlíš v Ostravě sám, nebo máš s sebou rodinu?

V Jihlavě jsem žil sám, ale teď mám tady s sebou i manželku i našeho psa. Takže jsme vlastně kompletní. Díky tomu je tady vše jednodušší. Člověk nežije jen hokejem a není daleko od blízkých. Nejsem tady sám a život je pak „normálnější“.

ERIK DE LA ROSE
Post: obránce
Narozen: 9. června 1993, Arvika (Švédsko)
Výška: 181 cm
Váha: 83 kg
Držení hole: pravá
Předchozí kluby: Arvika (SWE – mládež, do 2007), Nor (SWE – mládež, do 2009), Leksand (SWE, 2009 – 2013), Borlänge (SWE, 2011/2012), Lillehammer (NOR, 2012/2013), Almtuna (SWE, 2013/2014), Storhamar (NOR, 2014 – 2017), Dukla Jihlava (2017/2018)

První zápas v extralize: 2017
První zápas ve Vítkovicích: –
Počet zápasů v extralize: 66
Počet zápasů ve Vítkovicích: 0 (včetně Spengler Cupu a CHL)
Počet vstřelených branek v extralize: 5
Počet vstřelených branek ve Vítkovicích: 0 (včetně Spengler Cupu a CHL)

Reprezentace: Švédsko – mládež

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz