Search
Close this search box.

Klavírní festival s hudební dílnou skladatele Petra Bazaly

Základní umělecká škola Rýmařov připravila na středu 5. prosince 2018 od 10:00 klavírní festival s hudební dílnou skladatele Petra Bazaly.

Petr Bazala se narodil v roce 1976 v Novém Jičíně, kde prožil své dětství. Od 14 let bydlí ve Valašském Meziříčí.
Petr Bazala má od narození zelený zákal, k tomu se přidalo onemocnění sítnice a sekundárního šedého zákalu, musel absolvovat více než 12 očních operací od páté třídy se učil hrát na akordeon a v sedmé třídě se rozhodl věnovat hudbě profesionálně. Vystudoval Konzervatoř Jana Deyla v Praze – hru na akordeon, klavír a violoncello.
V současné době působí v Základní umělecké škole Alfréda Radoka ve Valašském Meziříčí jako učitel hry na akordeon a na klavír, korepetuje v tanečním oboru. Aktivně koncertuje, nahrává pro rozhlas i pro televizi. Přednáší o improvizaci a kompozici na různých školách a seminářích (JAMU Brno, Český Krumlov, Opava, Karviná, Olomouc a další). Hrál hlavní roli ve filmu Hamsa, je jednou z hlavních postav knihy Richarda Sobotky Život na oblaku. Za posledních 10 let odehrál stovky koncertů v celé republice, účastní se hudebních soutěží jako interpret i jako porotce.
Ve volném čase komponuje a koncertuje, mezi jeho další záliby patří čajové obřady, čínská kultura (je také sběratelem kimon), cestování a fotografování.
Každé klavírní vystoupení Petra Bazaly je pro posluchače výjimečným hudebním zážitkem. Vkládá do hry celé své srdce. Přidáme-li k tomu brilantní techniku, lehkost prstů a četné improvizace, není divu, že hudba v jeho podání osloví široké publikum.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient