Klavírní festival s hudební dílnou skladatele Petra Bazaly

Základní umělecká škola Rýmařov připravila na středu 5. prosince 2018 od 10:00 klavírní festival s hudební dílnou skladatele Petra Bazaly.

Petr Bazala se narodil v roce 1976 v Novém Jičíně, kde prožil své dětství. Od 14 let bydlí ve Valašském Meziříčí.
Petr Bazala má od narození zelený zákal, k tomu se přidalo onemocnění sítnice a sekundárního šedého zákalu, musel absolvovat více než 12 očních operací od páté třídy se učil hrát na akordeon a v sedmé třídě se rozhodl věnovat hudbě profesionálně. Vystudoval Konzervatoř Jana Deyla v Praze – hru na akordeon, klavír a violoncello.
V současné době působí v Základní umělecké škole Alfréda Radoka ve Valašském Meziříčí jako učitel hry na akordeon a na klavír, korepetuje v tanečním oboru. Aktivně koncertuje, nahrává pro rozhlas i pro televizi. Přednáší o improvizaci a kompozici na různých školách a seminářích (JAMU Brno, Český Krumlov, Opava, Karviná, Olomouc a další). Hrál hlavní roli ve filmu Hamsa, je jednou z hlavních postav knihy Richarda Sobotky Život na oblaku. Za posledních 10 let odehrál stovky koncertů v celé republice, účastní se hudebních soutěží jako interpret i jako porotce.
Ve volném čase komponuje a koncertuje, mezi jeho další záliby patří čajové obřady, čínská kultura (je také sběratelem kimon), cestování a fotografování.
Každé klavírní vystoupení Petra Bazaly je pro posluchače výjimečným hudebním zážitkem. Vkládá do hry celé své srdce. Přidáme-li k tomu brilantní techniku, lehkost prstů a četné improvizace, není divu, že hudba v jeho podání osloví široké publikum.

Scroll to Top
Web spravuje Webklient