Klavírista Pavel Zemen se představil ve Velkém Meziříčí

Mladý klavírní virtuóz Pavel Zemen ve Velkém Meziříčí představil dílo Sergeje Rachmaninova, ale i Alexandra Skrjabina či Johanna Sebastiana Bacha. Se svým klavírním recitálem vystoupil včera v Jupiter clubu v rámci Kruhu přátel hudby.

Teprve šestadvacetiletý Pavel Zemen je laureátem mnoha klavírních soutěží. Mimo jiné se například stal absolutním vítězem Young Academy Award v Římě či od loňského podzimu je držitelem první ceny v Mezinárodní soutěži Leoše Janáčka v Brně. „Shledal jsem ho velice talentovaného. Jeho muzikální a technické schopnosti naznačují skvělé vyhlídky pro jeho mezinárodní kariéru,“ řekl o něm mezinárodně známý pianista Igor Ardašev. I posluchači ve Velkém Meziříčí ocenili opravdovou kvalitu a upřímný prožitek Zemenovy hry a vyžádali si dva přídavky, mezi nimi Intermezzo od Johannese Brahmse.

Vedle Pavla Zemena se však neztratil ani žák zdejší umělecké školy Matěj Hampl ze třídy učitelky Hany Doležalové, který program večera uvedl. Za svoji Fantasii od Fryderyka Chopina sklidil u posluchačů obdiv.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak