Search
Close this search box.

Klavírista Pavel Zemen se představil ve Velkém Meziříčí

Mladý klavírní virtuóz Pavel Zemen ve Velkém Meziříčí představil dílo Sergeje Rachmaninova, ale i Alexandra Skrjabina či Johanna Sebastiana Bacha. Se svým klavírním recitálem vystoupil včera v Jupiter clubu v rámci Kruhu přátel hudby.

Teprve šestadvacetiletý Pavel Zemen je laureátem mnoha klavírních soutěží. Mimo jiné se například stal absolutním vítězem Young Academy Award v Římě či od loňského podzimu je držitelem první ceny v Mezinárodní soutěži Leoše Janáčka v Brně. „Shledal jsem ho velice talentovaného. Jeho muzikální a technické schopnosti naznačují skvělé vyhlídky pro jeho mezinárodní kariéru,“ řekl o něm mezinárodně známý pianista Igor Ardašev. I posluchači ve Velkém Meziříčí ocenili opravdovou kvalitu a upřímný prožitek Zemenovy hry a vyžádali si dva přídavky, mezi nimi Intermezzo od Johannese Brahmse.

Vedle Pavla Zemena se však neztratil ani žák zdejší umělecké školy Matěj Hampl ze třídy učitelky Hany Doležalové, který program večera uvedl. Za svoji Fantasii od Fryderyka Chopina sklidil u posluchačů obdiv.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient