Search
Close this search box.

Klaudiánova nemocnice nabízí šetrnější operace krčních mandlí

Pacienti Klaudiánovy nemocnice si mohou nově vybrat šetrnější operaci krčních mandlí. Takzvaná Bizact tonsilektomie je zcela nová technologie odstranění krčních mandlí jedním nástrojem. Cena tohoto nadstandardního výkonu je 9.000 Kč. Klaudiánova nemocnice je přitom prvním pracoviště v ČR, které tuto možnost nabízí. Pro pacienty má tato metoda jednoznačná pozitiva: kratší anestezie na operačním sále, žádné nebo minimální krvácení při výkonu, menší poškození okolních tkání ve srovnání s ostatními metodami, rychlejší hojení rány a zkrácení doby pooperační neschopnosti a menší bolestivost po výkonu.

„Tuto technologii ligasure (neboli studená koagulace) jsem v naší nemocnici nejprve zavedl pro operace štítné žlázy. Nyní ji využíváme prakticky u každého onkochirurgického zákroku, protože urychlí zákrok, zlepší hojení a hlavně funguje. Odpadá podvazování množství cév klasickým materiálem,“ vyjmenoval lékař Radek Langer, který několikrát do roka pořádá na toto téma workshopy pro ostatní lékaře.

Operace se provádí v celkové anestezii nebo místní kombinaci analgosedace a lokální anestezie v oblasti krčních mandlí, kdy se touto metodou ohraničí od okolní tkáně a odstraní jedním nástrojem. Cévy mezi mandlemi a okolím jsou pomocí technologie ligasure v podstatě uzavřeny a proťaty, aniž by došlo k tepelnému poškození okolí.

Díky zkušenostem s používáním technologie ligasure v ORL byla Klaudiánově nemocnici nabídnuta možnost vyzkoušení nového instrumentu také k operaci krčních mandlí. „Po několika prvních výkonech jsme překvapeni rychlostí zákroku, v podstatě minimální ztrátou krve, a především rychlejší dobou hojení oproti standardním metodám,“ zdůraznil dále Langer. V Mladé Boleslavi se ročně provede cca 100 operací krčních mandlí standardní chirurgickou cestou.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient