Klatovští policisté zadrželi zloděje

Policisté z oddělení obecné kriminality ukončili prověřování několika trestných činů, kterých se dopustil devětadvacetiletý muž z Klatov. Muž převzal usnesení o zahájení trestního stíhání ze spáchání přečinu krádež, porušování domovní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Dne 25. dubna tohoto roku vnikl muž v době od 11.30 do 15.15 hodin v obci u Klatov na oplocený pozemek, kde rukou vytlačil okno v rodinném domě a vnikl do vnitřních prostor. Pachatel dům prohledal a odcizil dvě platební karty, finanční hotovost, šest kusů dámských a pánských hodinek, autonavigaci a pánskou obuv. Poškozením zařízení a odcizením věcí vznikla poškozeným škoda ve výši 49 500 Kč. Policisté podle zjištěných informací podezřelého muže vypátrali tentýž den v baru nacházejícím se v Klatovech a pětatřicet minut po sedmnácté hodině jej zadrželi. Muž se k činu doznal a část odcizených věcí vydal.

Zloděj ve svém protiprávním jednání pokračoval již dne 4. května, kdy v jedenáct hodin dopoledne vnikl do zaparkovaného v Klatovech! Pachatel z vnitřních prostor automobilu ukradl sportovní tašku, obuv, sportovní oblečení, svazek klíčů a další věci. Poškozenému majiteli vznikla škoda ve výši 7 900 Kč.

Policisté dále zjistili, že byl pachatel za majetkovou trestnou činnost několikrát odsouzen v jiném státě a i v posledních letech na našem území. Dne 14. května v nočních hodinách ho zadrželi a převezli do policejní cely.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient