Klatovští policisté zadrželi podezřelého cizince

Policisté na obvodním oddělení v Klatovech prověřovali od 12. prosince loňského roku přečin ublížení na zdraví a výtržnictví. Těchto trestných činů se měl dopustit třiatřicetiletý cizinec, který fyzicky napadl sedmadvacetiletého muže z obce u Vsetína. K fyzickému útoku došlo 11. prosince ve večerních hodinách na okraji Klatov, v blízkosti lesoparku Hůrka, kde podezřelý několikrát udeřil muže teleskopickým obuškem. Poškozenému se z místa útoku podařilo utéci.

V měsíci lednu 2018 byl případ předán na oddělení obecné kriminality, kde byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, protože podezřelý muž neoprávněně pobýval na našem území, i když muž byl uložen trest vyhoštění.

Poškozený byl se zraněním ošetřen u lékaře a následně byl vyžádán znalecký posudek z oboru soudního lékařství,odvětví zdravotnictví. Policisté na Klatovsku po podezřelém muži opakovaně pátrali a byl zadržen na území Prahy ve čtvrtek 7. června v devatenáct hodin.

Muž převzal usnesení o zahájení trestního stíhání a byl obviněn ze spáchání přečinu ublížení na zdraví spáchaného ve stadiu pokusu a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

V pátek 8. června byl podle rozhodnutí soudu vzat do vazby a převezen do věznice.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.