Search
Close this search box.

Klatovští policisté zadrželi podezřelého cizince

Policisté na obvodním oddělení v Klatovech prověřovali od 12. prosince loňského roku přečin ublížení na zdraví a výtržnictví. Těchto trestných činů se měl dopustit třiatřicetiletý cizinec, který fyzicky napadl sedmadvacetiletého muže z obce u Vsetína. K fyzickému útoku došlo 11. prosince ve večerních hodinách na okraji Klatov, v blízkosti lesoparku Hůrka, kde podezřelý několikrát udeřil muže teleskopickým obuškem. Poškozenému se z místa útoku podařilo utéci.

V měsíci lednu 2018 byl případ předán na oddělení obecné kriminality, kde byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, protože podezřelý muž neoprávněně pobýval na našem území, i když muž byl uložen trest vyhoštění.

Poškozený byl se zraněním ošetřen u lékaře a následně byl vyžádán znalecký posudek z oboru soudního lékařství,odvětví zdravotnictví. Policisté na Klatovsku po podezřelém muži opakovaně pátrali a byl zadržen na území Prahy ve čtvrtek 7. června v devatenáct hodin.

Muž převzal usnesení o zahájení trestního stíhání a byl obviněn ze spáchání přečinu ublížení na zdraví spáchaného ve stadiu pokusu a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

V pátek 8. června byl podle rozhodnutí soudu vzat do vazby a převezen do věznice.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient