Klatovští hokejisté urvali v Sokolově výhru

O překvapivý výsledek se v dnešním zápase postarali hokejisté SHC Klatovy. Dokázali totiž vyhrát na ledě silného Sokolova 4:3 a připsali si tak první výhru v přípravě. Další utkání čeká tým SHC v pátek, kdy zajíždí do Litoměřic.

Vstup do utkání měli klatovští parádní, už po necelé minutě se ujali vedení, když Matyášek projel po pravé straně útočného pásma a propálil Feča. V 6. minutě bylo vyrovnáno, když v horním rohu branky vymetl pavučinky Rohan. O minutu později orazítkoval tyčku hostujcí branky Čurda. V 8. minutě už domácí vedli, když se přesnou ranou prezentoval Kovařík. O dvě minuty později bylo srovnáno, na modré čaře napřáhl Vracovský a puk se zastavil až o síťku za zády Feča. O necelé dvě minuty později si domácí vzali vedení zpět, z dorážky se prosadil zkušený Hruška. Po té se hra poněkud uklidnila a žádné z mužstev si již výraznější šanci nevytvořilo.

Ve 23. minutě vypálil od modré Holý, kotouč však doletěl jen do lapačky domácího gólmana. Ve 27. minutě podražel Fečo své spoluhráče po teči Roubala. Na druhé straně to zkusil od modré Přindiš, ale na Koláře nevyzrál. Ve 39. minutě zahodil velkou šanci Šik, a tak druhhá perioda branku nepřinesla.

První polovina poslední části přinesla nezáživnou pasáž prakticky bez větších šancí. Na konci 50. minuty se Klatovanům podařilo vyrovnat, když se v ponechané výhodě prosadil Kristl. O dvě minuty později už hosté vedli, když v přesilové hře trefil Tulačka protihráče od kterého se puk odrazil za brankovou čáru. Čtyři a půl minuty před koncem domácí odvolali brankáře, domácí sice byli v útočném pásmu, ale výraznou šanci si nevytvořili, hostům se několikrát povedlo vyhodit, ale vždy minuli opuštěnou domácí klec.

HC Baník Sokolov – SHC Klatovy 3:4

Branky a nahrávky: 6. Rohan (Zadražil, Michálek), 8. Kovařík, 12. Hruška (Kvapil, Hotěk) – 1. Matyášek (Váchal), 10. Vracovský (Vavřička), 50. Kristl (Tulačka), 52. Tulačka. Rozhodčí: Grech – Fiala, Havelec. Vyloučení: 5:6, využití: 0:1, v oslabení: 0:0. Diváci 153
Sestava domácí: Fečo (P. Hruška) – Vodička, Pajk, Kvapil, Rulík, Michálek, Přindiš (A), Šik (A) – Kovařík, Čejka, Čurda, Keszi, Stříbrný, Trapl, Hotěk, Zadražil, D. Hruška, Vrána, T. Rohan (C), Kuběna.
Sestava hosté: Kolář (Beran) – Šiler, Sysel, A. Váchal, Holý, Houdek, Staněk – Tulačka (C), J. Roubal, Kristl, Vracovský (A), Vavřička, Maytášek, Uhlík (A), D. Roubal, M. Váchal, Markov, Červenka, Krs.