Search
Close this search box.

Klatovským florbalistům se vstup do regionální ligy povedl a berou pět bodů

V sobotu 22.9. 2018 se muži poprvé ukázali v nové soutěži. Po sloučení dvou lig je tedy čekal ostrý start proti ostříleným týmům z vyšší, regionální soutěže.

První zápas kluci sehráli proti Sokolovu „B“, který loňskou sezónu končil soutěž na 3. příčce v tabulce. Začátek se jim vůbec nepodařil, po první třetině byl stav utkání 0:4. Po první přestávce ale na Sokolov vlétli a dokázali druhou třetinu vyhrát 4:0. Do třetí třetiny šli kluci za nerozhodného stavu, a tak i poslední třetina zůstala ovšem s gólem navíc na každé straně. Za stavu 5:5 je čekalo prodloužení, které zdaleka nebylo tak akční, jako samotný průběh a byl vidět na obou stranách strach z chyb. Ovšem pár sekund před koncem prodloužení se „utrhl“ nový člen mužské složky a zároveň nejmladší hráč, Ondra Kužel, který 3 vteřiny před koncem prodloužení bez asistence proměnil a klatovští v zápase brali 2 body za výhru v prodloužení.

Druhý zápas je čekal s domácí FBŠ Slavií Plzeň „B“. Opět po nevydařené první třetině, kde vznikaly hlavně individuální chyby prohrávali 0:1, ale trenér i kluci věděli, že do zápasu se vrátí daleko snáz než v zápase se Sokolovem. Druhá třetina přinesla dva góly na klatovské straně a i po velkém tlaku soupeře udrželi jednobrankový náskok a po dvou třetinách byl stav 2:1. Třetí třetina nepřinesla žádný další dramatický průběh, zápas dokázali herně udržet pod kontrolou a přes opětovný velký tlak v závěru třetí třetiny, kde měl soupeř zejména početní převahu díky klatovskému vyloučení a odvolanému brankáři Slavie, dokázali udržet dvoubrankový náskok a zápas dovést do vítězného konce 4:2. Po prvním kole Klatováci berou 5 bodů do tabulky a průběžné 3. místo v regionální soutěži. Další zápasy čekají klatovské muže 6.10. v Domažlicích.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient