Klatovským florbalistům se vstup do regionální ligy povedl a berou pět bodů

V sobotu 22.9. 2018 se muži poprvé ukázali v nové soutěži. Po sloučení dvou lig je tedy čekal ostrý start proti ostříleným týmům z vyšší, regionální soutěže.

První zápas kluci sehráli proti Sokolovu „B“, který loňskou sezónu končil soutěž na 3. příčce v tabulce. Začátek se jim vůbec nepodařil, po první třetině byl stav utkání 0:4. Po první přestávce ale na Sokolov vlétli a dokázali druhou třetinu vyhrát 4:0. Do třetí třetiny šli kluci za nerozhodného stavu, a tak i poslední třetina zůstala ovšem s gólem navíc na každé straně. Za stavu 5:5 je čekalo prodloužení, které zdaleka nebylo tak akční, jako samotný průběh a byl vidět na obou stranách strach z chyb. Ovšem pár sekund před koncem prodloužení se „utrhl“ nový člen mužské složky a zároveň nejmladší hráč, Ondra Kužel, který 3 vteřiny před koncem prodloužení bez asistence proměnil a klatovští v zápase brali 2 body za výhru v prodloužení.

Druhý zápas je čekal s domácí FBŠ Slavií Plzeň „B“. Opět po nevydařené první třetině, kde vznikaly hlavně individuální chyby prohrávali 0:1, ale trenér i kluci věděli, že do zápasu se vrátí daleko snáz než v zápase se Sokolovem. Druhá třetina přinesla dva góly na klatovské straně a i po velkém tlaku soupeře udrželi jednobrankový náskok a po dvou třetinách byl stav 2:1. Třetí třetina nepřinesla žádný další dramatický průběh, zápas dokázali herně udržet pod kontrolou a přes opětovný velký tlak v závěru třetí třetiny, kde měl soupeř zejména početní převahu díky klatovskému vyloučení a odvolanému brankáři Slavie, dokázali udržet dvoubrankový náskok a zápas dovést do vítězného konce 4:2. Po prvním kole Klatováci berou 5 bodů do tabulky a průběžné 3. místo v regionální soutěži. Další zápasy čekají klatovské muže 6.10. v Domažlicích.

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového