Klatovská policie varuje před podvodníky na komunikačních sítích

Policisté na oddělení hospodářské kriminality přijali oznámení o podvodném jednání. Neznámý pachatel komunikoval s poškozenou ženou z Klatovska prostřednictvím internetových sociálních sítí, kde ženu i první kontaktoval. Následně probíhalo mezi mužem a ženou dopisování. Koncem roku 2016 neznámý pachatel požádal ženu o pomoc s tím, že si u ní na přechodnou dobu uschová peníze, které zašle z ciziny přepravní společností.

V období od měsíce prosince 2016 do prosince 2017 poškozené vznikaly neočekávané další výdaje spojené s doručením finanční hotovosti a za dvanáct měsíců částka přesáhla jeden milion korun.

Pachatel tímto způsobem pod smyšlenými legendami vylákal od ženy uvedenou částku. Celkem se jednalo o jedenáct plateb, které byly pravděpodobně nasměrovány do různých států.

Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvod. Pachatel může být potrestán odnětím svobody na dvě léta až osm let.

Doporučení:

Podvodníci jsou schopni si vymyslet různé legendy, aby od občanů získali peníze pro svoji potřebu. Nezajímá je, že se možná i zadlužíte!!! Myslí jen na vlastní prospěch.
Upozorňujeme uživatele komunikačních sítí, aby jejich prostřednictvím nezasílali neznámým osobám finanční prostředky!
Prověřte si osobu, společnost a neuhrazujte finanční prostředky předem – zjišťováno zneužívání důvěřivých občanů.
Pachatelé používají nepravdivá jména, neexistující telefonní čísla nebo i údaje osob, které netuší, že jejich osobní údaje někdo zneužívá.
Na internetu lze vyhledat i vzezření osob, někteří pachatelé tzv. odejmou identitu.
Pokud jsou uvedené účty vedeny v zahraničí – buďte obezřetní!!!
Při komunikaci buďte ostražití – zde důvěřování a dobrý úmysl nemusí platit.

CHOVÁNÍ PACHATELŮ:

VYTIPUJE SI OBĚŤ
CHCE VYBUDOVAT PŘÁTELSKÝ VZTAH
PŮSOBÍ DŮVĚRYHODNĚ
ZÍSKÁVAJÍ OSOBNÍ KONTAKT – ADRESU, TELEFON
UDRŽUJÍ KONTAKT I NĚKOLIK MĚSÍCŮ
VYDÍRÁNÍ – RŮZNÉ FORMY.

Nezapomeňte, že na komunikačních sítích = ANONYMITA!

ÚTOK JE NEOMEZENÝ – KDYKOLI A KDEKOLI
CO NĚKOMU ZAŠLETE JIŽ NELZE SMAZAT A VRÁTIT ZPĚT
NA ÚTOKY NEREAGOVAT A NEODPOVÍDAT
UKLÁDAT SI DŮKAZY – ZKOPÍROVAT

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.