Klatovská policie řeší případy krádeží ve škole i ve vlaku

Policisté na obvodním oddělení v Klatovech přijali v úterý 23. října letošního roku dvě oznámení o vloupání. V areálu školy v Klatovech neznámý pachatel v šatnách vnikl do uzamčené šatní skříňky a odcizil pánskou sportovní obuv značky Nike. Majiteli vznikla škoda ve výši dva tisíce korun.

Ve vlakové soupravě jedoucí po železniční trati mezi obcemi Dobřany a Klatovy, v době od 23.00 do 23.40 hodin, neznámý pachatel vnikl do uzamčeného kupé a odcizil batoh, reflexní vestu, lékárničku, peněženku, občanský průkaz poškozené a platební kartu peněžního ústavu. Odhadnutá škoda činí 1 350 Kč.

V obou případech policie zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež a ve druhém i z přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.