Kladno zvítězilo nad Ústím v prodloužení, rozhodl Strnad

Kladno na domácím ledě během první třetiny dvakrát na Ústí nad Labem ztrácelo jednu branku, pokaždé ale přišlo s odpovědí. A obě branky padly při kladenské hře v oslabení! Tuto „nevýhodu“ nejprve využil Patrik Machač a ve druhé části jej napodobil kapitán Jakub Strnad. Zápas nakonec dospěl za vyrovnaného stavu až do prodloužení, v němž rozhodl druhým zásahem Jakub Strnad. Kladeňáci tak získali dva body za vítězství 3:2.

Start utkání Kladeňákům nevyšel podle představ. Ještě během úvodních šedesáti sekund pálil z levého kruhu Josef Jícha, který se ještě dostal k dorážce zablokované střely a překonal Adama Brízgalu – 0:1. Od této chvíle ale byli aktivnější domácí. Slovan dostal početní výhodu, jenže udeřili Rytíři! Adam Kubík v přečíslení nastřelil betony Adama Stezky a Patrik Machač doklepl puk do odkryté sítě – 1:1. Vyrovnaný stav ale dlouho nevydržel. Josef Jícha zůstal zakrátko nehlídaný na středu a poslal puk podruhé do brány – 1:2. Do konce prvního dějství měla ještě obě mužstva šanci ke skórování, další zásah už ale fanoušci na ČEZ stadionu neviděli.

Ve druhé části Kladno tlačilo a chtělo si dojít pro vyrovnání. Dvakrát se dostalo také ke standardní přesilovce a posléze mělo hrát v pěti proti třem. Pak se ale stalo málo vídané. Přišly dva fauly domácích a rázem se síly vyrovnaly – oba týmy hrály se třemi hráči na ledě. Jakmile ale přišla na Kladno řada v klasickém oslabení, srovnání bylo na světě. Jakub Strnad se uvolnil před brankoviště a bekhendem rozjásal publikum – 2:2. Domácí pak měli herní převahu a hosté hrozili z brejků. Adam Brízgala si však vedl velmi dobře a zneškodnil dva úniky soupeře.

Závěrečná třetina, to už byla jedna velká bitva. Kladno dobývalo soupeřovo území, do mnoha střeleckých pozic se ale nedostávalo. Slovan stále vsázel na rychlé protiakce, těch se však také mnoho nenabízelo. Když už mohl startovat Antonín Melka do brejku, nepohlídal si pozici a přejel do ofsajdu. Poprvé v zápase mohli poslat Kladno do vedení Petr Vampola a v úplném závěru Jakub Strnad, oba ale trefili jen dobře postaveného Aleše Stezku.

Při hře tři na tři byli v prodloužení daleko nebezpečnější hosté. Rytíři se jen těžko dostávali ke kotouči a Tomáš Pšenička měl na hokejce gól. Brízgala jej však vychytal a domácí vyrazili vpřed. Jakub Strnad si individuálně poradil velmi dobře a poslal puk za Stezkova záda – 3:2.

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): Věděli jsme, že Ústí bude hrát na brejky. Mají to tam zažité, hrají to přes mantinely a bohužel jsme jim na to v první třetině skákali. Létali nám tam dva na jednoho a hráli velice dobře. Čekali jsme to, bohužel jsme na to v první třetině nezareagovali, protože jsme chtěli dát góly a moc jsme to otevřeli. Ve druhé třetině jsme to trošičku zlepšili a ve třetí třetině jsme taktiku změnili a už jsme je prakticky k ničemu nepouštěli. Nicméně jsme rádi za dva body. Dvakrát jsme dotahovali a utkání mohl vyhrát jeden i druhý tým. Hosté hráli velice dobře. Momentálně jsme rádi za každý bod, protože se nám tolik nedaří. Vzhledem k vývoji jsme s výsledkem spokojení.

Martin Štěpánek (HC Slovan Ústí nad Labem): Ani nevíme, jestli máme být spokojení nebo smutní. Odehráli jsme tady skvělý zápas, který byl vyrovnaný, a koncovka byla otevřená. Mohlo vyhrát za tři body Kladno, ale mohli jsme vyhrát i my. Kladno dalo gól v prodloužení, takže bereme jenom bod. V bod jsme před zápasem asi moc nedoufali, takže jsme za něj rádi. Mohli jsme ale odvézt klidně i tři. Bohužel ve druhé třetině jsme měli dva brejky, které jsme neproměnili. S tím se v poslední dobou pereme, do šancí se dostáváme, ale góly nedáváme. Dnes nám hrubě nevyšly přesilovky. Nejen, že jsme v nich žádný gól nedali, ještě jsme dva inkasovali. Tohle nám moc nevyšlo.

Rytíři Kladno – HC Slovan Ústí nad Labem 3:2

Branky a nahrávky: 8. Machač (Kubík), 31. Strnad (Redlich), 63. Strnad (Vampola) – 1. Jícha (Jánský, Melka), 13. Jícha (Melka, Jánský). Třetiny: 1:2, 1:0, 0:0 – 1:0. Vyloučení: 5:5 + Vampola (KLA) 10 min.. Využití: 0:0. V oslabení: 2:0. Střely na branku: 29:23. Rozhodčí: Luczków, Kopeček – Kotlík, Tvrdík. Diváci: 1635. Bakalář nejlepší hráči zápasu: Jakub Strnad – Josef Jícha.
Rytíři Kladno: Brízgala – Nash, Zajíc, Zelingr, Hořava, Říha, Kehar, Svedlund – Zikmund, Vampola, Strnad – Kubík, Machač, Jelínek – Kružík, Kaut, Redlich – Hajný, Š. Bláha, Vildumetz. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
HC Slovan Ústí nad Labem: Stezka – Zukal, Látal, Jeřábek, Weinhold, Mert, Zdvořáček, M. Jandus – Chrpa, Volf, Severa – Melka, Jícha, Jánský – Krliš, Davídek, Tůma – T. Jandus, Kropáček, Pšenička. Trenéři: Mareš, Štěpánek.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak