Kladno v oslabené sestavě na Jihočechy nestačilo. Lídr první ligy vyhrál až v nájezdech

Deset gólů viděli diváci v prvoligovém zápase České Budějovice – Kladno. Tři z toho dali domácí v první třetině a ujali se tak pohodlného vedení. Jenže Kladno během prvních pěti minut druhého dějství snížilo na jednogólový rozdíl. To Jihočechy nijak nezaskočilo a čtyřmi brankami v rozmezí deseti minut rozhodlo o utkání. Kladno se v poslední třetině zmohlo už jen na jeden přesný zásah. Kladno přijelo do jihočeské metropole nejenom bez Tomáše Plekance, ale i bez dalších hráčů základní sestavy, kterým zdravotní stav nedovolil nastoupit do zápasu. Skvělé utkání odehrál Václav Karabáček, který nejenom že dal hattrick, ale ještě na další dvě branky přihrál. „Skóre klame. Soupeř sice přijel s malým počtem hráčům, jenže to je dvousečné. Jejich kluci, kteří tady hráli, se vybejkovali k dobrému výkonu. Kladno se i v kombinované sestavě samo neporazí. A my jsme nebyli připraveni hrát celých 60 minut,“ podotkl po utkání českobudějovický trenér Václav Prospal.

Dostatečný náskok (osm bodů) si nadále v čele tabulky udržuje jihlavská Dukla. Vypadalo to zpočátku, že i proti Třebíči si přípíše tři body, jenže závěrečnou třetinu jihlavský tým nezvládl a o vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy. „Utkání jsme měli zvládnout v prvních dvou třetinách, kdy jsme měli řadu stoprocentních šancí a navíc trestné střílení. Nedali jsme a trošičku jsme tím urazili sportovní štěstíčko. Třebíč v poslední třetině dala dva góly a asi to mělo být remízové utkání. Proto zápas došel až do prodloužení. Na penalty jsme byli šťastnější my, Nik (Lundström) zachytal výborně, a proto druhý bod navíc zůstal doma,“ řekl po utkání trenér Dukly František Zeman.

Dařilo se i třetímu Vsetínu, který si doma poradil s Frýdkem-Místkem. Ale také to nebylo pro něj jednoduché, v polovině utkání Valaši prohrávali. Poté je však nastartovaly dva góly v jedné minutě. „Byl to pro nás hodně těžký zápas, hlavně v první třetině hrál Frýdek výborně. Nemohli jsme se dostat do tempa, neměli jsme takový pohyb. Nejvíce nám pomohla minuta, kdy jsme vstřelili dvě branky a otočili z 1:2 na 3:2. Poté už jsme byli lepším týmem a zaslouženě jsme vyhráli za 3 body, které jsou pro nás cenné,“ shrnul ve zkratce zápas vsetínský kouč Luboš Jenáček.

S velkým vánočním přídělem odjela Kadaň z Prostějova. Dostat jedenáct branek, to je ostuda. Prostějov si tímto vítězstvím upevnil páté místo.

K štědrovečernímu stolu se bude dobře usedat i hokejistům Přerova, kteří jsou šestí, navíc včera doma porazili Havířov, kterého právě předhonili v tabulce.

Povinné vítězství doma zaznamenala pražská Slavia. Ústecký tým hraje letos opravdu mizerně a ani proti Pražanům neměl šanci.

V posledním včerejším utkání si tři body připsaly Litoměřice, které tím svého soupeře z Benátek pravděpodobně definitivně odsoudily k sezoně bez play-off.

38. kolo první hokejové Chance ligy:

Slavia Praha – Ústí nad Labem 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)
Branky: 31. a 36. Heldák, 46. F. Vlček, 54. J. Veselý, 57. T. Duda – 30. Vrdlovec. Rozhodčí: Barek, Pilný – Pechánek, Štofa. Vyloučení: 8:8. Bez využití. Diváci: 752.

Benátky nad Jizerou – Litoměřice 2:4 (0:0, 0:2, 2:2)
Branky: 51. Ordoš, 53. Průžek – 28. a 48. Rousek, 38. Pavlas, 60. Kantner. Rozhodčí: Kostourek, Souček – O. Doležal, Kreuzer. Vyloučení: 1:7. Využití: 1:0. Diváci: 255.

Prostějov – Kadaň 11:1 (3:0, 6:0, 2:1)
Branky: 1., 16. a 32. Žálčík, 10. a 39. Divíšek, 28. a 50. Račuk, 38. a 51. Hanták, 21. Nouza, 29. Prokeš – 49. Chlouba. Rozhodčí: Micka, Šindel – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. Diváci: 1325.

Přerov – Havířov 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Branky: 4. Pala, 24. T. Sýkora, 37. Milan Procházka, 60. Tomi – 7. Pořízek, 60. Rehuš. Rozhodčí: Kopeček, Valenta – J. Novák, Rubáš. Vyloučení: 7:3. Využití: 2:0. Diváci: 1973.

České Budějovice – Kladno 7:3 (3:0, 4:2, 0:1)
Branky: 5., 15. a 34. Karabáček, 18. M. Heřman, 29. Doktor, 36. Pýcha, 39. Bradley – 23. Vildumetz, 25. Kubík, 51. Machač. Rozhodčí: Čech, Ondráček – Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 4:5, navíc M. Heřman 10 min., Dunn 5 min. a do konce utkání – Vildumetz, Vampola, Š. Jelínek všichni 10 min., Hajný 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 6421.

Vsetín – Frýdek-Místek 6:2 (1:0, 2:2, 3:0)
Branky: 8. a 57. Theoret, 33. Jonák, 33. Hryciow, 48. Pechanec, 57. Rob – 25. Š. Novotný, 30. Kaukič. Rozhodčí: Wagner, Cabák – Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 3645.

Jihlava – Třebíč 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:0, 0:2 – 0:0)
Branky: 18. a rozhodující sam. nájezd Anděl, 39. Štindl – 44. Raška, 46. Nedbal. Rozhodčí: Vrba, Obadal – Šimán, Tvrdík. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 3274.