Kladno uspělo i v Jihlavě a v baráži je na postupové pozici!

Rytíři se svezli na vítězné vlně, přidali třetí barážovou výhru v řadě a naopak prodloužili trápení jihlavské Dukly! Kladno otevřelo skóre hned v úvodu zásluhou Adama Kubíka a v závěrečném dějství navýšilo díky trefě Davida Tůmy. Všechny jihlavské možnosti pochytal fantastický Lukáš Cikánek, který poprvé v baráži zůstal stoprocentní! Kladeňáci se díky výhře 2:0 posunuli s dvanácti body na druhé místo. S vedoucími Karlovými Vary jsou přitom bodově vyrovnaní.

Zatímco Jihlava si do začátku sedmého barážového zápasu přinesla trápení z posledních dvou duelů, které prohrála, Kladno se svezlo na vítězné vlně. Hned ve čtvrté minutě se prosmýkl tváří v tvář Škarkovi Adam Kubík a přesnou střelou otevřel skóre – 0:1. Dukla se postupně zvedala, jenže ani zdaleka nepřipomínala ten tým, kterému Rytíři podlehli jednoznačně v prvním kole. Do zajímavé šance se dostal domácí Petr Straka, který vstřelil Kladnu v baráži už čtyři góly, a zazářit mohl Lukáš Cikánek. Hostující brankář si pohlídal soupeřův výjezd zpoza brány a přitiskl beton k tyči. Stav se pak neměnil ani při přesilových hrách, možnosti měly ovšem oba celky.

Nevydařená třetina jako by jihlavským hráčům naložila na hokejky pořádnou porci nervozity. Domácí rozehrávali hodně nepřesně, z čehož plynul dlouhý kladenský zámek. Ani dlouhý nápor před brankou domácích ale neskončil pukem v síti. Jihlava se pak postupně znovu dostala více do hry, jenže v závěrečné fázi byla bezzubá. Beci Rytířů si střežili prostor před svým gólmanem a když prchl Filip Seman sám na bránu, podržel Kladno jistý Cikánek.

Do třetí periody si Kladno přeneslo přesilovku a díky ní navýšilo svoje vedení! Rytíři si vytvořil tlak a ve chvíli, kdy se Petr Šidlík vrátil do hry, přidal druhou trefu David Tůma! Kladenský kapitán dostal od Jana Kloze přihrávku až do prázdné a nezaváhal – 0:2. Jihlava se pak snažila o zdramatizování závěru, jenže fantastický Cikánek pochytal všechny puky, které mířily na jeho branku. Po závěrečné siréně tak mohl oslavit tři body a první nulu v baráži!

Pavel Patera (Rytíři Kladno): Do zápasu jsme vstoupili gólem, který nám dodal na hokejky klid, možná až trochu moc klidu. Do konce první třetiny jsme začali dělat kraviny a mysleli jsme si bůhvíco nejsme. Od druhé třetiny už hra byla lepší, začali jsme hrát jednodušší hokej. Opět nás samozřejmě podpořil výborným výkonem gólman. Další věcí je, že jsme měli dost štěstí. To ale tým v takto vyrovnaných zápasech potřebuje. Šli jsme štěstí naproti a vyhráli jsme.

František Zeman (HC Dukla Jihlava):
Snaha a úsilí hráčům vytknout nejde. Bohužel, když nedáte gól, nemůžete pomýšlet na vítězství. Za poslední tři zápasy jsme dali dva góly, s prvoligovými týmy jsme ztratili devět bodů a to si myslím, že je špatně. Teď musíme hráče uklidnit, protože jsou trošičku pod tlakem a dělají věci, které v sezoně nedělali. Věděli jsme, že baráž bude těžká, a to se potvrdilo. Stále je ve hře patnáct bodů a myslím si, že jsme schopní extraligu zachránit, pokud budeme předvádět to, co máme.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient