Kladno se dostává do formy, Litvínov je naopak v krizi

Začátek baráže začal dobře pro extraligisty (Jihlava a Litvínov), jenže zdá se, že jim pomalu dochází dech a postupové pozice v tuto chvíli drží Karlovy Vary s Kladnem.

Litvínov před tímto zápasem už dvakrát doma v „prolínačce“ prohrál. Nikdo z litvínovských fanoušků si nepředstavoval, že by se tak mohlo stát potřetí. Ještě k tomu, když po první třetině jejich hráči vedli zásluhou gólu Černého. Jenže…druhá třetině jim vlila smutek a ještě více vztek do žil, protože Karlovy Vary vstřelily čtyři góly a bylo nepravděpodobné, že se podaří Litvínovu s tím něco udělat. Nepodařilo se…navíc ještě domácí dostali jeden gól jako razítko či potvrzení prozatimního držení posledního místa.

Jiří Šlégr, trenér Litvínova: Byli jsme rádi, že jsme dali konečně první branku, ale asi nás to uspokojilo. Ve druhé části jsme totálně propadli. Dostat čtyři branky za třetinu, to se těžko otáčí. Těžko se mi to hodnotí, hosté vyhráli zcela zaslouženě.
Tomáš Mariška, trenér Karlových Var: „Nevstoupili jsme do utkání dobře. Na hokejkách jsme měli zbytečnou nervozitu a přeskakovaly nám kotouče. O přestávce místo bouřky v kabině jsme spíš hráčům říkali, že umí hrát, ať jsou v klidu. Jsem velmi rád, jakým způsobem jsme ve druhé třetině hráli. Tím jsme utkání dostali na naší stranu. Chtěl bych poděkovat našim fanouškům, kteří nám tady vytvořili téměř domácí atmosféru. Dnes byly důležité dva faktory: brankář Závorka a neskutečná chuť týmu zvítězit.

HC Litvínov – Energie Karlovy Vary 1:5 (1:0, 0:4, 0:1)
Branky a nahrávky: 14. J. Černý (Šesták, Gerhát) – 21. Gríger (Plutnar, O. Beránek), 22. Stloukal, 25. T. Rachůnek (Kovačevič, Flek), 36. Vrdlovec (Kverka, Plutnar), 43. Šik (Kovačevič). Rozhodčí: Kika, Šír – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:2. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3874.

Litvínov: Petrásek (36. Kantor) – Baránek, Sörvik, Hunkes, Iberer, Frolo, Šesták, L. Doudera – M. Hanzl, J. Mikúš, J. Černý – Gerhát, V. Hübl, F. Lukeš – Matoušek, Řehoř, Trávníček – Jícha, Válek, Jurčík. Trenéři: Šlégr, Weissmann, Skuhrovec a D. Stránský.
Karlovy Vary: Závorka – Šafář, Podlipnik, Plutnar, M. Rohan, Kovačevič, Krejčí – Flek, Balán, T. Rachůnek – Kohout, Gríger, O. Beránek – A. Rulík, Skuhravý, Vrdlovec – Šik, Kverka, Stloukal. Trenéři: Pešout a Mariška.

Rytíři potřetí za sebou vyhráli

Na začátku baráže se zdálo, že Kladno bude bez Jaromíra Jágra za otloukánka a o postupu se rozhodne mezi třemi zbývalými týmy. Jenže Kladno se teď rozjelo a ve zbývajících pěti kolech se mají, především nezaujatí fanoušci, na co těšit.

Dát v hokejovém zápase dva góly není zrovna zárukou toho, aby tým vyhrál. Kladnu se to však povedlo, i díky skvělému brankáři Cikánkovi.

František Zeman (Jihlava):Snaha a úsilí hráčům vytknout nejdou. Když nedáme gól, tak nemůžeme myslet na vítězství. Bohužel. Za poslední tři zápasy jsme dali dva góly a s prvoligovými týmy jsme ztratili devět bodů. To je špatně. Hráče musíme uklidnit, protože jsou ve stresu a pod tlakem. Dělají věci, které normálně v sezoně nedělali. Věděli jsme, že baráž bude těžká. To se potvrdilo. Stále je ve hře 15 bodů. Myslím si, že jsme schopni extraligu zachránit, když budeme předvádět to, co máme. Síla v mančaftu je.
Pavel Patera (Kladno):Do zápasu jsme vstoupili velice slušně a podpořili jsme to gólem, který nám dodal klid na hokejky. Možná ho bylo až moc, protože na konci první třetiny jsme tam začali dělat kraviny a mysleli si, bůhví co nejsme. Od druhé třetiny už byla hra lepší a začali jsme hrát jednoduchý hokej, který byl podpořený výborným gólmanem. Měli jsme také dost štěstí, ale v takhle vyrovnaných zápasech ho potřebujete. Šli jsme mu naproti.“

Dukla Jihlava – Rytíři Kladno 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Kubík (D. Tůma), 42. D. Tůma (J. Kloz, M. Hořava ml.). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Frodl, D. Jelínek. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 4567.

Jihlava: Škarek – De la Rose, Suchánek, Stříteský, D. Kajínek, Šidlík, Váňa, J. Zdráhal – P. Straka, Skořepa, Diviš – Čachotský, R. Hubáček, A. Zeman – Rabbit, M. Hlinka, Anděl – D. Čermák, F. Seman, Rys. Trenéři: Vlk a F. Zeman.
Kladno: Cikánek – Štich, Zelingr, Repe, Svedlund, Lenďák, Kehar – Kružík, T. Kaut, Redlich – D. Tůma, Kubík, J. Kloz – Zikmund, Machač, M. Hořava ml. – Pekr, Přikryl, Strnad. Trenéři: M. Hořava st. a Patera.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak