Search
Close this search box.

Kladno prohrálo v Jihlavě a kleslo o dvě příčky

Stačí jedna prohra a už dochází v tabulce první hokejové ligy k velkým posunům. Včera se o tom přesvědčilo Kladno, které prohrálo v Jihlavě a i díky výhře Vsetína nad Ústím, kleslo z druhého místo na čtvrté. První jsou nadále České Budějovice, které měly volno.

Předsezonní prognózy o obsazení pozice černého koně soutěže Vsetínem vůbec nebyly liché. Týmu z Valašska se daří a už je na druhém místě. Sice dvakrát prohrával s ústeckým celkem, ale nakonec dokázal zápas zvrátit ve svůj prospěch.

Třetí je Jihlava, která ve šlágru kola porazila těsně Kladno. „Hrálo se vyrovnané utkání s šancemi na obou stranách. Dukla využila dvě, my jen jednu a to rozhodlo. Chyběl nám důraz v předbrankovém prostoru a byť jsme měli na konci šance, tak jsme je bohužel nevyužili. Jihlava v závěru zblokovala několik našich střel od modré čáry, padaly do toho po hlavě a tím si asi výhru zasloužili,“ řekl po zápase sportovně kladenský kouč David Čermák.

Čtvrtou výhru za sebou slavili havířovští hokejisté a jsou pátí. Jejich formu odnesly Benátky. „Z obou stran to byl dobrý zápas. Víme, že Benátky mají mladý tým, který dobře bruslí a je důrazný. Samozřejmě jsme chtěli jejich přednost otupit. Šli jsme za nimi do hloubky a oni s tím měli problémy,“ podotkl havířovský trenér Jiří Režnar.

Na šestou příčku poskočil Přerov, stačilo mu k tomu vyhrát v prodloužení nad Prostějovem. Na sedmé místo klesly Litoměřice, které prohrály ve Frýdku-Místku.

Osmá je Slavia, která trochu nečekaně doma zaváhala s Kadaní a byla ráda, že získala aspoň bod za prohru v samostatných nájezdech. „Začátek zápasu nám nevyšel. Hned v prvním střídání jsme udělali chybu ve věcech, na které jsme si chtěli dát velký pozor. Kluci ale zbytek utkání odbojovali, makali a byť nám to možná nešlo tolik hokejově, tak právě ta bojovnost a nasazení nám dokázaly celý zápas vyhrát. Takovéto zápasy jsou pro nás v sezoně strašně důležité,“ řekl po utkání kadaňský lodivod Petr Klíma.

Od devátého do dvanáctého místa jsou seřazeny čtyři moravské týmy – Prostějov, Poruba, Frýdek-Místek a Třebíč. Následují dva české týmy – Benátky nad Jizerou a Kadaň. Poslední se ztrátou devíti bodů jsou ústečtí hokejisté.

20. kolo první hokejové ligy:

Vsetín – Ústí nad Labem 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Branky: 22. a 43. Rob, 29. Pechanec, 43. Pitule – 6. Krliš, 25. Severa. Rozhodčí: R. Čech, Barek – Pechánek, Komínek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 2680.

Benátky nad Jizerou – Havířov 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Branky: 39. M. Zachar, 47. J. Vlach – 9. Rehuš, 25. Dudek, 32. Gřeš, 52. L. Bednář. Rozhodčí: J. Doležal, Luczków – Horažďovský, Ševic. Vyloučení: 6:7, navíc J. Šír – Kotala oba 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 194.

Jihlava – Kladno 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 18. D. Váňa, 26. Osmík – 5. Kružík. Rozhodčí: Souček, J. Ondráček – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 3:2, navíc Svedlund (Kladno) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 2848.

Frýdek-Místek – Litoměřice 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Branky: 21. Žovinec, 35. J. Kalus, 41. Martynek, 60. Machala – 38. M. Kadlec, 44. Gaspar. Rozhodčí: Přikryl, Fiala – Lukš, J. Novák. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. Diváci: 1004.

Poruba – Třebíč 3:5 (1:1, 0:3, 2:1)
Branky: 1. a 57. Dufek, 49. Illéš – 40. z tr. střílení a 60. Kusko, 16. Nedvídek, 21. L. Horký, 26. Vodný. Rozhodčí: Dědek, Šutara – Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:2. Diváci: 425.

Slavia Praha – Kadaň 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0)
Branky: 1. F. Vlček, 27. Panna – 13. Maršoun, 33. J. Müller, rozhodující sam. nájezd Kůs. Rozhodčí: Grech, Obadal – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Diváci: 834.

Přerov – Prostějov 4:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 1:2 – 0:0)

Branky: 4. Čáp, 19. Ferenc, 58. Pala, rozhodující sam. nájezd R. Pšurný – 41. a 47. Dvořáček, 38. Karpov. Rozhodčí: Skopal, Kopeček – Poruba, Měkýš. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:1. Diváci: 2711.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient