Kladno porazilo mistrovský tým i bez Jágra

I kvůli tomu, že mají ve svém kádru Jaromíra Jágra, budou Kladenští nejsledovanějším týmem v první hokejové lize. Zároveň je většina expertů řadí mezi favority soutěže. Bude však určitě hodně záležet na tom, jak se bude Jágrovi dařit a především, jak mu bude držet zdraví.

Předevčírem sehráli kladenští hokejisté první přípravné utkání. Utkali se v něm s kazašským mistrem Arlan Kokšetau. Zvítězili 2:1 po samostatných nájezdech. „Božský Jarda“ do utkání nenastoupil. „V první třetině jsme hráli poměrně slušně, ale neproměnili jsme nějaké šance. Ve druhé třetině se Kokšetau zlepšil ve všech směrech a byl lepší. Bylo to vyrovnané i na šance. Na to, že to bylo první utkání, jsme měli slušný pohyb. Mrzí nás jen neproměňování šancí, na tom se musí zapracovat, vždycky jsou tam nějaké chyby. Je to ale začátek, nedělal bych z toho vědu,“ řekl po zápase trenér kladenských rytířů Jindřich Lidický.

Do zápasu nenastoupila ani druhá hvězda Kladna Petr Vampola. Tento mistr světa z roku 2010 byl původně rozhodnut skončit po minulé sezoně s kariérou, nakonec se ale nechal Jaromírem Jágrem přesvědčit, ať to ještě aspoň rok zkusí v Kladně. Vampola souhlasil i z toho důvodu, že cítí určité ambice z kladenského týmu. „Kdyby nebyly ambice postoupit do extraligy, tak bych tady asi nebyl. To říkám na rovinu. Chci, abychom se do toho všichni dostali a aby to fungovalo. Budeme se muset hlavně připravit na play off a pak snad i na baráž. Pro mě je nejdůležitější udělat maximum pro to, abychom postoupili,“ řekl Vampola.

Další přípravné utkání čeká Kladno 7. srpna, kdy se střetne s extraligovým Litvínovem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.