Kladno odjelo z Kalich Areny s porážkou 2:1

Rytíři nenavázali na úvodní výhru z přípravy a na ledě litoměřického Stadionu padli. Kladeňáci začali, stejně jako v prvním utkání, velmi aktivně a mohli jít do vedení, dlouhou dobu ale nemohli najít recept na soupeřova brankáře. Domácí si v prostředním dějství vytvořili dvoubrankový trhák, na který zareagoval až v 55. minutě kapitán Jakub Strnad. Ve zbývajícím čase už se mladému kladenskému mužstvu nepodařilo srovnat, a tak utkání skončilo výsledkem 1:2.

Začátek druhého přípravného střetnutí Rytířů se nesl hlavně ve znamení oťukávání obou soupeřů. Hosté z Kladna byli o něco aktivnější než Litoměřičtí, ale ani na jedné straně to velkými možnostmi nepřekypovalo. Nejzajímavější možnost úvodního dějství si tak připsal Šimon Jelínek, který ujel sám na Tomáše Krále. Domácí brankář si s jeho zakončením ovšem poradil.

Druhá část už byla na hezké hokejové situace bohatší! Jelínek hned v úvodních vteřinách zajímavě zahrozil, ovšem iniciativu pak přebrali domácí hokejisté. David Stahl dělal v kladenské brance, co mohl, aby pozastavoval soupeřovy střely, nakonec však v oslabení přece jen inkasoval. Skóre otevřel exkladenský Jan Kloz – 1:0. Zakrátko navíc bylo pro Stadion ještě veseleji. Stahl sice zlikvidoval Kadlecův únik, jenže proti dorážce Markuse Korkiakoskiho byl bezmocný – 2:0.

V závěrečném dějství bylo jasné, že Rytíři budou muset co nejdříve skórovat, aby zápas zdramatizovali. Šanci Jakuba Hajného na druhý zásah v přípravě zmařil výborně chytající Král a ani aktivita Adama Kubíka branku nepřinesla. Skóre se tak měnilo až v 55. minutě. Jakub Strnad se dostal k puku a z blízkosti překonal domácího gólmana – 2:1. Na další branku už Kladeňáci ale nedosáhli, a tak poznali po úvodní výhře také chuť porážky.

Litoměřice – Kladno 2:1

Branky a nahrávky: 29. Kloz (Pavlas, Kadlec), 32. Korkiakoski (Kadlec, Marcel) – 55. Strnad (Kubík, Svedlund). Třetiny: 0:0, 2:0, 0:1. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Střely na branku: -:-. Rozhodčí: Luczków, Vyštejn – Votrubec, Ševic. Diváci: 510.
HC Stadion Litoměřice: Král – Pavlas, Marcel, Lytvynov, Jebavý, Walter, Málek, Smetana, Havlík – Korkiakoski, Kloz, Kadlec, Voženílek, Matějček, Dvořák, Tlačil, Pochobradský, Machač, Grim, Sýkora, Šik. Trenéři: Bruk, Tvrzník.
Rytíři Kladno: Stahl – Zich, Kehar, Volráb, Zajíc, Zelingr, Svedlund – Hajný, Zikmund, Š. Bláha – Vildumetz, Strnad, Filip – Jelínek, Patyk, Schildhabel – M. Bláha, Kubík, O. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.