Search
Close this search box.

Kladno nabízí zdarma forenzní značení jízdních kol

Kladno nabízí zdarma nejmodernější identifikaci kol i jejich registraci do mezinárodní databáze.

Účinné zabezpečení kol nabídne jejich majitelům statutární město Kladno ve spolupráci s kladenským územním odborem Policie České republiky. Díky finanční podpoře Ministerstva vnitra ČR vlastníci kol mohou získat jejich jedinečné DNA značení. Bicykly současně město zanese do speciálního registru. Ve spojení s rozsáhlou mezinárodní databází chráněných předmětů přestavuje forenzní značení silný nástroj při ochraně majetku, ale i při jeho případné jednoznačné identifikaci.

„V rámci prevence kriminality jsme připravili pro Kladeňáky možnost, své kolo co nejlépe ochránit. V průběhu září si ho budou moci na vybraných policejních služebnách zcela zdarma nechat označit unikátní technologií mikroteček s obsahem syntetického kódu DNA. Kolo získá svoji identitu, označení o ochraně by mělo navíc dát nenechavci jasný signál, že tohle kolo má město i policisté v databázi a vůbec nebude lehké si ho přivlastnit či případně prodat,“ představil výhody projektu kladenský primátor Milan Volf (Volba pro Kladno).

Značení na služebně v Kročehlavech v ulici Kosmonautů 2117 bude probíhat ve dnech 6. září od 9 do 13, 17. září od 13 do 18 a 16. října od 10 do 16 hodin.

V Kladně budou policisté kola značit na služebně na nám. Edvarda Beneše 1613 ve dnech 19. září od 9 do 12, 3. října od 14 do 18 a 16. října od 12 do 16 hodin.

V tyto termíny se mohou na služebny dostavit majitelé kol, kteří dovršili 15 let věku. Podmínkou je dále předložení platného dokladu totožnosti a dokladu o koupi kola. Kolo k označení musí být čisté, suché a technicky způsobilé.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient