Search
Close this search box.

Kladno má nový systém sdílených kol

Freebike Kladno je systém sdílených kol provozovaných statutárním městem Kladno.

Freebike Kladno je pro všechny Kladeňáky i návštěvníky města. Slouží pro cestu do práce, do školy nebo pro volné chvíle. Nabízí kola v klasickém režimu nebo s možností “přišlapávání” díky svému elektrickému pohonu. Nestaráte se o kolo, jeho servis včetně nabíjení baterií zajistí servisní technici. Stačí si vybrat tarif pro jednotlivoou jízdu nebo sezónní předplatné, zaregistrovat se buď zde na webu, nebo přes mobilní aplikaci Freebike (ke stažení zdarma). Platba za Freebike Kladno je snadná – zaplatíte online přes platební bránu nebo hotově na kontaktním místě na recepci Sporthotelu Sletiště. Ihned po platbě získáte přístupové údaje (číslo karty a PIN). Těmito údaji se přihlásíte na jedné ze dvou stanic na Kladně (areál Sletiště – přímo u vstupu do areálu nebo na Švermově – v Havlíčkově ulici) nebo přímo v aplikaci Freebike a můžete si vypůjčit kolo.

Můžete si zvolit, jestli si kolo půjčíte jako e-bike (při jízdě Vám bude pomáhat elektromotor) nebo jako freebike bez elektromotoru.

Kolo si půjčíte i bez mobilu – stačí si na jednom z pevných terminálů spárovat uživatelské konto s kompatibilní kartou (karta na autobus, bezkontaktní platební karta apod.) a tu následně přiložit ke kolu a vyrazit. Vrácení je ještě jednodušší – stačí opakovaně zmáčknou brzdu.

Freebike zaparkujete po celém městě – vrátit kolo můžete do dvou pevných stanic (Sletiště, Havlíčkovo náměstí – Švermov) nebo do virtuálních stanic vyznačených přímo na daném místě a na mapě v aplikaci na webu na odkazu „mapa stanic“), a nebo na kterémkoli místě mimo červenou zónu (spojeno s platbou za parkování mimo vyhrazená místa).

Freebike Kladno můžete využít maximálně 2 hodiny v kuse.

U sezónního tarifu je vždy prvních 20 minut z každé výpůjčky zdarma. V rámci ceny tarifu můžete mít těchto „krátkých“ výpůjček zdarma v průběhu roku neomezené množství, tedy i více za den.

Můžete si zapůjčit až tři kola současně v rámci jednoho sezónního předplatného. Pokud chcete jezdit současně se svou rodinou či přáteli, umožní vám to sezónní předplatné – na jeden účet můžete současně využít až 3 kola, prvních 20 minut jízdy mají všichni zdarma.

Výpůjčky, které jsou delší než 20 min. jsou zpoplatněny dle tarifu, cena je obvykle 10,-Kč za každých 20 min. nad rámec intervalu zdarma. Tzn. pokud kolo budete mít v kuse například 1 hodinu, budete doplácet 20,- Kč, které se Vám strhnou z přednabitého kreditu. Pokud za celý rok nebudete mít žádnou z Vašich výpůjček delší než 20min. a máte sezónní předplatné, nedoplatíte nic (bez ohledu na počet výpůjček).

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient