Kladno dnes zavítá na led Kadaně

Rytíře čeká volné kolo, díky kterému budou mít týdenní pauzu od zápasů. Ještě předtím se ale utkají s nevyzpytatelným týmem Kadaně, který se v tabulce momentálně nachází na posledním místě. Kladno rozehraje zápas na severu Čech ve středu v 18 hodin.

Po zápase proti Českým Budějovicím, ve kterém Kladno prohrálo 0:3, potřebovali Rytíři zlepšit svoji produktivitu a vrátit se zpět do vítězné nálady. A to se jim nakonec podařilo. I když zápas proti Prostějovu se na začátku nevyvíjel pro domácí dobře. Kladeňáci totiž inkasovali hned ve druhé minutě, a přestože Daniel Kružík srovnal, Jestřábi si vzali vedení ještě v prvním dějství zpět. Ve druhé třetině se ale prosadil Ladislav Zikmund a ve třetí přidal trefu Jakub Strnad, zatímco hosté už se neprosadili. Kladno si tak připsalo důležitou výhru 3:2 a v tabulce je na pátém místě. Na vedoucí duo ale ztrácí jen jediný bodík!

Do pozice nejproduktivnějšího Rytíře se po posledním kole vyhoupl zkušený útočník Petr Vampola (4+6), kterého doplňují Jakub Strnad (5+4) a Adam Kubík (6+2). Právě tato trojice je pak velmi vysoko i v hodnocení plus/minus za účast na ledě při vstřelených a obdržených brankách. Strnad má +6 bodů a Vampola s Kubíkem +5. Velmi vysoko se v tomto hodnocení však vyhoupl rovněž obránce Josef Zajíc (2+1), který vychází z tohoto srovnání rovněž s +5 body! Nejhorší statistiku z kladenských hráčů si v tomto ohledu odnáší univerzál Linus Svedlund, u jehož jména svítí -4.

Kadaň zatím zažívá doslova tragickou sezonu Chance ligy. V tabulce je úplně poslední s jediným bodem a hrozivým celkovým skóre 16:54 a už stihla i vyměnit trenéra. Severočeši totiž po sedmi odehraných zápasech odvolali z funkce Radka Kampfa. Tým momentálně vede trenér juniorky Miroslav Novák, nástupce zatím není známý. Kadaňští v této sezoně vybojovali jediný bod proti Benátkám nad Jizerou. V posledních třech utkáních pak prohráli 0:5 s Přerovem, 1:4 s Českými Budějovicemi a 2:9 s Prostějovem.

V dresu Trhačů zatím podává dobré výkony Jaroslav Kůs (1+7), který táhne mužstvo spolu s Lukášem Klímou (5+2). Za zmínku stojí také výkony Františka Wágnera (1+4) s Lukášem Říhou (0+5). Kadaň nasadila zatím do pěti zápasů brankáře Petra Hamalčíka (83,33 %) a ve čtyřech utkáních dostal důvěru Ondřej Kuchař (87,83 %). Trhači jsou v lize nejméně skórujícím týmem a zároveň týmem, který inkasuje nejvíce branek. Ke druhému zmíněnému přispívá také hra v oslabení. Jen v 69,57 % případů Kadaň neinkasuje v početní nevýhodě.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak