Kladno bude na domácím ledě hájit postupovou pozici proti poslednímu Litvínovu

Třemi výhrami v řadě se Rytíři posunuli v tabulce baráže před oba extraligové týmy na druhé místo. Situace je ale extrémně vyrovnaná a každý další zápas může pořadím zamíchat. Kladno nyní na svém ledě přivítá soupeře z Litvínova, který se propadl na poslední místo a bezpodmínečně potřebuje zvítězit. Kladeňáci budou svoji pozici hájit v pátek od 18 hodin.

Kladno potřebovalo po čtyřech barážových kolech naplno bodovat, aby udrželo kontakt se svými soky, a svoji misi zvládlo nad plán! Rytíři si na domácím ledě poradili s Jihlavou, kterou díky dobré třetí třetině porazili 3:1, a na severu Čech udolali litvínovskou Vervu těsným rozdílem 2:1. A naposledy Kladeňáci zavítali do Jihlavy, kde chtěli odčinit porážku z prvního kola. Rytíři nastoupili na soupeře velmi dobře a už ve čtvrté minutě díky Adamu Kubíkovi vedli. Když se pak sečetl fantastický výkon Lukáše Cikánka a zásah Davida Tůmy, zvítězilo Kladno 2:0. V tabulce tak má už dvanáct bodů a nachází se na druhém místě. Vedoucí Karlovy Vary jsou na první příčce přitom jen díky lepšímu skóre.

Fantomem letošní baráže je zatím teprve devatenáctiletý útočník Kladna Adam Kubík (4+2). Ten se v posledním kole znovu zapsal mezi střelce, čímž se posunul na pozici nejproduktivnějšího hráče celé prolínací soutěže. Kubík těží z výborné spolupráce s Davidem Tůmou (3+2), který jej v počtu kanadských bodů stíhá. Jedním z nejdůležitějších mužů kladenské sestavy je ale bezpochyby také brankář Lukáš Cikánek. Gólman Rytířů si v posledním kole připsal první barážovou nulu a svojí průměrnou úspěšnost zásahů vyšvihl na 93,85 %. V průměru pak za zápas pouští jen 1,72 gólu.

Po posledních dvou kolech baráže už nemá Verva na co čekat a musí bít na poplach. Když Litvínovští doma poprvé ztratili proti Jihlavě 2:4, odčinili svoje zaváhání venkovní výhrou 4:3 po prodloužení v Karlových Varech. Po dalších dvou domácích porážkách už je ale situace velmi vážná. Litvínov prohrál s Kladnem 1:2, na což navázal debaklem 1:5 s Karlovými Vary. Severočeši jsou tak v tabulce až úplně poslední s osmi body. Na postupové pozice aktuálně ztrácejí body čtyři, takže ani výhra za plný počet bodů by je nevrátila tam, kde si přejí být. Litvínovští musejí zapracovat hlavně na hře před vlastním publikem, tam dosud zvítězili jen jednou, což je nejhorší počin ze všech mužstev.

Bodovým lídrem Vervy je v probíhající baráži zkušený Viktor Hübl (3+2), kterého doplňují Juraj Mikúš a František Lukeš (1+3). Ve statistice plus/minus je na tom nejlépe kapitán Michal Trávníček s +3 body. Například u Mikúšova jména ale svítí strašidelné číslo -6. Velikým problémem Severočechů je v baráži velká nedisciplinovanost. Litvínovští hráli 40x v oslabení a úspěšnost ubránění mají nejnižší ze všech týmů – 85 %. Celkem hráči Litvínova posbírali v sedmi zápasech 119 trestných minut. Tomáš Frolo jich posbíral 31 a Hübl s Trávníčkem po 14.

„Doma jsme byli lepší a prohráli jsme, tady jsme byli horší a vyhráli jsme,“ komentoval bezprostředně po zápase v Litvínově kapitán David Tůma. A obraz vzájemných zápasů Rytířů s Vervou vystihl přesně. Na ČEZ stadionu byli Kladenští skutečně lepším týmem a po většinu času soupeře tlačili, trápili se ale v koncovce a Petráska překonali jen jednou zásluhou Kubíka. Soupeř pak dvěma zásahy vývoj otočil. Po porážce 1:2 tak chtěli Kladeňáci body zpět na severu Čech. Domácí hráči si dokázali vytvořit veliký tlak, jenže jednu šanci za druhou likvidoval Lukáš Cikánek v kladenské brance. Za Kladno se trefili Tůma s Kubíkem, zatímco brankáře Rytířů překonal jen Lukeš. Rytíři tak mohli slavit důležité vítězství 2:1.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak