Kladenští Rytíři jsou dalším soupeřem Slovanu

Kolotoč Chance ligy pokračuje 26. kolem ve kterém se Slovan představí na ledě kladenských Rytířů. V prvním měření sil v této sezoně si Kladno odvezlo z Ústí nad Labem vysokou výhru. Naváže Slovan na vítězství proti Kadani a odveze si ze středu Čech nějaký bod? Utkání startuje 26.11.2018 od 18 hodin na kladenském ČEZ stadionu.

Rytíři Kladno
Jágrovo Kladnu patří prozatím s čtyřiceti pěti získanými body pátá pozice v tabulce Chance ligy. V předešlém kole dokázali Rytíři napravit blamáž z domácího utkání s Kadaní (3:4) a odvezli si z dalekého Havířova tři body za vítězství 3:1. Lví podíl na vítězství měl nejen mistr světa z roku 2010 Petr Vampola, jenž se podílel na všech třech brankách, ale také po zranění navrátivší kapitán Jakub Strnad, který se podílel na dvou brankách Kladna. V posledních dnech se mluví hodně o návratu kladenského srdcaře, Tomáše Plekance, který ukončil svou kariéru v NHL po tisíc a jednom odehraném utkání. Na ledě v kladenském dresu by se měl objevit však až začátkem prosince.

Co se týče individuálních statistik hráčů ze středu Čech, tak nejvíce prostoru na ledové ploše dostává v průměru na zápas obránce, Brendon Nash, který má v průměru na zápas čas na ledě 23 minut a 4 vteřiny. Z útočníků je nejvíce vytěžovaným hráčem Petr Vampola, který má průměr času na zápas 21 minut a 50 vteřin. V brankovišti Rytířů se celkem poctivě o svůj čas dělí dva brankáři, Lukáš Cikánek, který má v dvanácti odchytaných zápasech procentuální průměr úspěšnosti zásahů 92,24% a Adam Brízgala, který má ve třinácti odchytaných zápasech průměr úspěšnosti zásahů na 91.64%.

Sestava Kladna z minulého kola:
Cikánek – Nash, Zajíc, Zelingr, Hořava, Říha, Kehar, Svedlund – Zikmund, Vampola, Strnad – Kubík, Machač, Jelínek – Kružík, Kaut, Redlich – Hajný, Š. Bláha, Vildumetz.

Poslední odehrané utkání:
AZ RESIDOMO Havířov – Rytíři Kladno 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 54. Maruna (Staněk, Haas) – 21. Vampola (Strnad, Machač), 40. Zikmund (Strnad, Vampola), 42. Říha (Nash, Vampola).
HC Slovan Ústí nad Labem
Sestava z minulého kola:
Š. Lukeš (Volke) – Jeřábek, Weinhold, Zukal, Látal, Mert, M. Zdvořáček (A) – Melka (C), Jícha, Jánský – Chrpa, L. Volf, Severa – Krliš, Davídek, Tůma – Kropáček, Planý.

Poslední odehrané utkání:
HC Slovan Ústí nad Labem – SK Trhači Kadaň 5:1 (2:1, 1:0, 2:0).

Branky a nahrávky: 16. Tůma (Krliš, Davídek), 17. L. Volf (Severa, Melka), 39. Melka (Zukal), 53. Tůma (Krliš), 55. Mert (Tůma, Severa) – 7. Kůs (Popela, Grebeňuk).
Vzájemný zápas
První vzájemné utkání této sezony se odehrálo v Ústí nad Labem a Slovan schytal hodně nepříjemný debakl v poměru 4:8.

HC Slovan Ústí nad Labem – Rytíři Kladno 4:8


Branky a nahrávky:
29. P. Kousal (Jícha), 30. Weinhold (Severa, T. Jandus), 46. Melka (M. Vágner, Chrpa), 47. L. Volf (TS) – 10. Zikmund (Kubík), 20. Redlich (Vampola, Kubík), 28. J. Strnad, 34. Vildumetz (Svedlund, T. Kaut), 36. T. Kaut (Redlich, Kružík), 40. Kružík (Vildumetz, Kehar), 46. Zikmund (P. Hořava, Vildumetz), 52. Redlich (Zikmund)

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web spravuje Webklient