Kladenští policisté zastavovali hříšníky za volantem

V neděli 5. srpna 2018 kontrolovali policisté Obvodního oddělení Kladno – Kročehlavy v Holandské ulici osobní automobil Ford Focus. Za volant tohoto vozidla usedl šestačtyřicetiletý cizí státní příslušník, a to i přes skutečnost, že před jízdou vědomě požil alkoholické nápoje. Při dechové zkoušce mu byly naměřeny hodnoty 1,40 a 1,47 promile.

Případ je prošetřován jako přečin ohrožení pod vlivem návykové látky a muži hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Dalšího hříšníka, který byl pod vlivem návykové látky, zastavili stochovští policisté 7. srpna 2018 v půl jedné v noci v obci Stochov v Karlovarské ulici, když řídil osobní vozidlo Škoda Octavia. Lustrace u jeho osoby ukázala, že má uloženy platné zákazy řízení od dubna 2014 do ledna 2022. Navíc byl u osmadvacetiletého muže z Kladna pozitivní test na drogy.

V tomto případě je věc šetřena jako přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a hrozí mu až dva roky za mřížemi.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient