Kladenští policisté vyrazili na besedu mezi občany Zlonic

Pracovnice z oddělení tisku a prevence územního odboru Kladno a policista oddělení hlídkové služby zavítali na besedu mezi občany městyse Zlonice. Preventivní akce se uskutečnila v kulturním areálu v odpoledních hodinách dne 15. května 2018 pod záštitou zlonického spolku „Šance pro slušné“.

Policisté při besedě na téma „Pozor na podvodníky a zloděje“ seznámili přítomné návštěvníky s různými případy trestné činnosti v kladenském okrese, které obohatili o policejními rady s preventivní tématikou. Po celou dobu přednášky přítomné účastnice bedlivě sledovaly daná témata a s nadšením poslouchaly nejen veškerá upozornění, ale i případy trestné činnosti, které se udály v kladenském okrese. Návštěvnice vznesly i mnoho zvídavých dotazů a v průběhu besedování reagovaly na různé případy a preventivní upozornění svými připomínkami a aktivně se zapojovaly do diskuze.

Beseda se skládala z několika témat, jako je například podvodné jednání, kapesní krádeže, krádeže v ulicích, v obchodních, zdravotních zařízeních nebo v dopravních prostředcích, ale také informace o změnách v dopravě. Dále policisté předali přítomným občanům rady, jak se zachovat v nepředvídatelných situacích, ať už se jedná o odcizení dokladů, platební karty, peněženky, vloupání do sklepa a nebo ztráta orientace a zabloudění v lesním porostu. Nebylo opomenuto ani na informace, jak bezpečně vybírat u bankomatů a jak reagovat při ztrátě, či odcizení platební karty.

Hlavním cílem této preventivní akce bylo předáním těchto informací především upozornit občany na různá úskalí a situace trestné činnosti, s kterou by se mohli někdy setkat, a to nejen v místě svého bydliště, ale i při nákupech nebo na dovolené v jiných městech.

Všichni přítomní projevili o setkání s preventivním zaměřením velký zájem a policejní návštěvu s poučným programem a popovídáním na vybraná témata hodnotili velmi kladně.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.