Search
Close this search box.

Kladenští policisté vyrazili na besedu mezi občany Zlonic

Pracovnice z oddělení tisku a prevence územního odboru Kladno a policista oddělení hlídkové služby zavítali na besedu mezi občany městyse Zlonice. Preventivní akce se uskutečnila v kulturním areálu v odpoledních hodinách dne 15. května 2018 pod záštitou zlonického spolku „Šance pro slušné“.

Policisté při besedě na téma „Pozor na podvodníky a zloděje“ seznámili přítomné návštěvníky s různými případy trestné činnosti v kladenském okrese, které obohatili o policejními rady s preventivní tématikou. Po celou dobu přednášky přítomné účastnice bedlivě sledovaly daná témata a s nadšením poslouchaly nejen veškerá upozornění, ale i případy trestné činnosti, které se udály v kladenském okrese. Návštěvnice vznesly i mnoho zvídavých dotazů a v průběhu besedování reagovaly na různé případy a preventivní upozornění svými připomínkami a aktivně se zapojovaly do diskuze.

Beseda se skládala z několika témat, jako je například podvodné jednání, kapesní krádeže, krádeže v ulicích, v obchodních, zdravotních zařízeních nebo v dopravních prostředcích, ale také informace o změnách v dopravě. Dále policisté předali přítomným občanům rady, jak se zachovat v nepředvídatelných situacích, ať už se jedná o odcizení dokladů, platební karty, peněženky, vloupání do sklepa a nebo ztráta orientace a zabloudění v lesním porostu. Nebylo opomenuto ani na informace, jak bezpečně vybírat u bankomatů a jak reagovat při ztrátě, či odcizení platební karty.

Hlavním cílem této preventivní akce bylo předáním těchto informací především upozornit občany na různá úskalí a situace trestné činnosti, s kterou by se mohli někdy setkat, a to nejen v místě svého bydliště, ale i při nákupech nebo na dovolené v jiných městech.

Všichni přítomní projevili o setkání s preventivním zaměřením velký zájem a policejní návštěvu s poučným programem a popovídáním na vybraná témata hodnotili velmi kladně.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient