Kladenští hokejisté zvou na Movember party

Letos sice Rytíři nenastoupí v růžovém, ale myšlenka Movemberu jim nezůstává cizí. Dokládá to třeba pečlivě pěstovaný knír Ladislava Zikmunda, který znovu bezesporu patří k absolutní tuzemské špičce. K hnutí Movemberu se přidávají i další naši hráči, fanoušci a činovníci klubu.

Přes 100 tisíc korun věnovali v loňské sezoně Rytíři Kladno Nadačnímu fondu Muži proti rakovině. Většina prostředků šla z aukce netradičních růžových dresů, část peněz poslali na fond sami hráči s fanoušky našeho klubu, který myšlenku Movemberu samozřejmě podporuje i nadále.

V sobotu 24. listopadu sice Kladýnko hraje v Havířově, ale pro ty z vás, kdo se do vzdálené destinace nevydáte, máme zajímavý tip. Už popáté se uskuteční v sále Restaurace Sport – Kuklík ve Švermově charitativní “Movember party Kladno”. Divadelní spolek Taška Kladno bude všechny lidi dobré vůle provázet tímto zábavným večerem a nebude chybět ani tombola. Charitativní akci podpoříme i tak, že organizátorům věnujeme do dražby podepsaný dres s legendární osmašedesátkou.

Co je Movember a jak pomáhá?
Účelem každoroční celosvětové charitativní akce je získání finančních prostředků a zároveň zvyšování povědomí o zdraví mužů. Měsíc mužské solidarity připadá na listopad a symbolika je zaměřena především na prevenci typicky mužského onemocnění, kterým je rakovina prostaty. Název charity vznikl jako hybridní složenina dvou anglických slov, knír (moustache) – vyjadřující typicky mužský znak – a listopad (November). Na začátku listopadu se muži oholí a do konce měsíce si nechají růst knírek. Záštitu poskytuje nadace Movember, jejímž cílem je zvýšení povědomí o nemoci prostaty, o potřebě včasné detekce. Každoroční preventivní prohlídky jsou prvním krokem k určení diagnózy rakoviny a také základním předpokladem účinné léčby. Celoměsíční vybírání finančního příspěvku mezi přáteli, firmami a sponzory vrcholí zasláním příspěvku na konto organizace. Ta nabízí přispění na konkrétní osobu, skupinu lidí nebo jako obecný dar, který bude použit na výzkum a boj proti rakovině, a také na osvětu problematiky.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web spravuje Webklient