Kladenští hokejisté zvou na Movember party

Letos sice Rytíři nenastoupí v růžovém, ale myšlenka Movemberu jim nezůstává cizí. Dokládá to třeba pečlivě pěstovaný knír Ladislava Zikmunda, který znovu bezesporu patří k absolutní tuzemské špičce. K hnutí Movemberu se přidávají i další naši hráči, fanoušci a činovníci klubu.

Přes 100 tisíc korun věnovali v loňské sezoně Rytíři Kladno Nadačnímu fondu Muži proti rakovině. Většina prostředků šla z aukce netradičních růžových dresů, část peněz poslali na fond sami hráči s fanoušky našeho klubu, který myšlenku Movemberu samozřejmě podporuje i nadále.

V sobotu 24. listopadu sice Kladýnko hraje v Havířově, ale pro ty z vás, kdo se do vzdálené destinace nevydáte, máme zajímavý tip. Už popáté se uskuteční v sále Restaurace Sport – Kuklík ve Švermově charitativní „Movember party Kladno“. Divadelní spolek Taška Kladno bude všechny lidi dobré vůle provázet tímto zábavným večerem a nebude chybět ani tombola. Charitativní akci podpoříme i tak, že organizátorům věnujeme do dražby podepsaný dres s legendární osmašedesátkou.

Co je Movember a jak pomáhá?
Účelem každoroční celosvětové charitativní akce je získání finančních prostředků a zároveň zvyšování povědomí o zdraví mužů. Měsíc mužské solidarity připadá na listopad a symbolika je zaměřena především na prevenci typicky mužského onemocnění, kterým je rakovina prostaty. Název charity vznikl jako hybridní složenina dvou anglických slov, knír (moustache) – vyjadřující typicky mužský znak – a listopad (November). Na začátku listopadu se muži oholí a do konce měsíce si nechají růst knírek. Záštitu poskytuje nadace Movember, jejímž cílem je zvýšení povědomí o nemoci prostaty, o potřebě včasné detekce. Každoroční preventivní prohlídky jsou prvním krokem k určení diagnózy rakoviny a také základním předpokladem účinné léčby. Celoměsíční vybírání finančního příspěvku mezi přáteli, firmami a sponzory vrcholí zasláním příspěvku na konto organizace. Ta nabízí přispění na konkrétní osobu, skupinu lidí nebo jako obecný dar, který bude použit na výzkum a boj proti rakovině, a také na osvětu problematiky.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.