Kladenští hokejisté zvou na Movember party

Letos sice Rytíři nenastoupí v růžovém, ale myšlenka Movemberu jim nezůstává cizí. Dokládá to třeba pečlivě pěstovaný knír Ladislava Zikmunda, který znovu bezesporu patří k absolutní tuzemské špičce. K hnutí Movemberu se přidávají i další naši hráči, fanoušci a činovníci klubu.

Přes 100 tisíc korun věnovali v loňské sezoně Rytíři Kladno Nadačnímu fondu Muži proti rakovině. Většina prostředků šla z aukce netradičních růžových dresů, část peněz poslali na fond sami hráči s fanoušky našeho klubu, který myšlenku Movemberu samozřejmě podporuje i nadále.

V sobotu 24. listopadu sice Kladýnko hraje v Havířově, ale pro ty z vás, kdo se do vzdálené destinace nevydáte, máme zajímavý tip. Už popáté se uskuteční v sále Restaurace Sport – Kuklík ve Švermově charitativní „Movember party Kladno“. Divadelní spolek Taška Kladno bude všechny lidi dobré vůle provázet tímto zábavným večerem a nebude chybět ani tombola. Charitativní akci podpoříme i tak, že organizátorům věnujeme do dražby podepsaný dres s legendární osmašedesátkou.

Co je Movember a jak pomáhá?
Účelem každoroční celosvětové charitativní akce je získání finančních prostředků a zároveň zvyšování povědomí o zdraví mužů. Měsíc mužské solidarity připadá na listopad a symbolika je zaměřena především na prevenci typicky mužského onemocnění, kterým je rakovina prostaty. Název charity vznikl jako hybridní složenina dvou anglických slov, knír (moustache) – vyjadřující typicky mužský znak – a listopad (November). Na začátku listopadu se muži oholí a do konce měsíce si nechají růst knírek. Záštitu poskytuje nadace Movember, jejímž cílem je zvýšení povědomí o nemoci prostaty, o potřebě včasné detekce. Každoroční preventivní prohlídky jsou prvním krokem k určení diagnózy rakoviny a také základním předpokladem účinné léčby. Celoměsíční vybírání finančního příspěvku mezi přáteli, firmami a sponzory vrcholí zasláním příspěvku na konto organizace. Ta nabízí přispění na konkrétní osobu, skupinu lidí nebo jako obecný dar, který bude použit na výzkum a boj proti rakovině, a také na osvětu problematiky.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.