Kladenští hokejisté se prosadili jen jednou a doma podlehli kazašské Saryarce

Kladno sehrálo proti účastníkovi druhé nejvyšší ruské soutěže Saryarce Karagandy vyrovnané utkání, ale druhou výhru v přípravě si nepřipsalo. Recept na maďarského brankáře Ádáma Vaye našel pouze Jakub Strnad po Jágrově asistenci. Hosté se dokázali prosadit v prvním a třetím dějství a závěrečný kladenský tlak přestáli. Kladeňáci tak znovu doplatili na trápení v zakončení a prohráli 1:2.

6. přípravný zápas – 17. 8. 2018 ČEZ stadion, Kladno

Rytíři Kladno: Cikánek – Veber, Kehar, Zelingr, Volráb, Hořava, Svedlund, Zich – Jágr, Vampola, Strnad – O. Bláha, Kubík, Jelínek – Kružík, Kaut, Redlich – Hajný, Zikmund, Š. Bláha – M. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

HK Saryarka Karagandy: Vay – Volobujev, Ibrajbekov, Antonovskij, Šikun, Djukov, Bulatov, Ložkin – Michajlov, Tvrdoň, Sokolov, Rjašencev, Bočkarjov, Raisov, Meščerjakov, Kicyn, Ziazov, Želněrovskij, Sarvarov, Borisevič, Lomako. Trenéři: Heikkilä, Nekkula.

Branky a nahrávky: 26. Strnad (Jágr) – 15. Tvrdoň (Ziazov), 53. Kicyn (Tvrdoň). Třetiny: 0:1, 1:0, 0:1. Vyloučení: 1:4 + Hajný (KLA) 10 min.. Využití: 0:1. Střely na branku: 37:22. Rozhodčí: Pavlovič, Čáp – Pokorný, Řešátko. Diváci: 411.
Utkání bylo od samého úvodu velmi vyrovnané, oba týmy se střídaly v útočném snažení a otázkou bylo, kdo jako první prolomí soupeřovu defenzivu. První obrovskou možnost měl Jakub Strnad, který prostřelil Ádáma Vaye mezi betony, jenže puk poté zamířil před brankoviště, kde už na něho Jaromír Jágr nedosáhl. Na druhé straně pak zakončoval rychlou akci Marek Tvrdoň, který poslal puk ze vzduchu přesně nad rameno Lukáše Cikánka – 0:1. V závěru hrálo Kladno dlouhou přesilovku pěti proti třem, ovšem bez gólového úspěchu.

Rytíři se tak mohli radovat z vyrovnání až v prostředním dějství! Jágr vyslal parádně do úniku Jakuba Strnada, který si roztáhl Vaye a zasunul puk přímo mezi jeho betony – 1:1. Stejná souhra navíc zafungovala i po chvíli, ovšem tentokrát zamířil Strnad jen nad.

Třetí část už byla velkou přetlačovanou a bylo jasné, že jediná chyba může rozhodnout. Hosté si vytvářeli zajímavý tlak, ale do vážnější příležitosti se nedostali, Kladno naopak hrozilo z rychlých protiakcí. Takto se do střelecké pozice dostali Jakub Hajný i Tomáš Redlich, ale oba mířili nepřesně. Pak to však Hajný přehnal s tvrdostí a hosté v přesilovce udeřili. Václav Veber propadl na modré čáře a Maxim Kicyn si tváří v tvář Cikánkovi poradil – 1:2. V závěru Rytíři vyzkoušeli hru bez gólmana, jenže z velikého tlaku srovnání nevytěžili.

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): Na rozdíl od posledních zápasů jsme hráli docela slušně dozadu. Něco jsme si k tomu řekli a začali jsme to plnit. To bylo pozitivum. Negativem byly neproměněné šance, což nás kromě zápasů v Ústí trápí pořád. Jedna hrubá chyba rozhodla zápas, to se nám stalo v Litoměřicích i v Ústí nad Labem. V tomhle je to stejná písnička. Jediným pozitivem je, že jsme dokázali daleko lépe bránit. Nebyl to vůbec špatný soupeř. Dalším pozitivem je nasazení. Ale nedáváme góly. Do formace s Jardou Jágrem a Petrem Vampolou jsme zkusili Kubu Strnada a docela jim to šlapalo. Adam Kubík se nám zdál, že měl trochu moc velký respekt. Strny nemá tak veliký respekt. Dali gól, měli další šance a myslím, že je to varianta, která by mohla nějakou dobu vydržet.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jaká jsou úskalí stavby domu svépomocí?

Pořídit si dnes vlastní bydlení je finančně velmi nákladné, a to i v případech, kdy jste již vlastníky stavební parcely. Vždyť za poslední dva roky vzrostly ceny stavebních materiálů i o více jak 60 % a vzrostla i cena za práci od řemeslníků. Pokud tak nemáte objednaný dům na klíč, můžete zastat spoustu činností svépomocí, přínáší to však řadu úskalí, kterým se věnuje článek níže.

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.