Kladenští hokejisté s Jaromírem Jágrem v sestavě ztratili zápas na ústeckém ledě v poslední třetině

Rytíři se na ledě Ústí nad Labem představili poprvé v sestavě s Jaromírem Jágrem, Petrem Vampolou a Petrem Hořavou a konečně dokázali zlepšit svoji střeleckou produktivitu. Přestože Rytíři dvakrát prohrávali, dokázali vývoj otočit a sami šli ve druhé části do vedení. V závěrečném dějství však Slovan srovnal stav a uzmul si vítězství pro sebe. Kladeňáci si tak odvezli porážku 4:6. Mezi střelce Kladna se zapsali Tomáš Kaut, Jakub Strnad a dvakrát Tomáš Redlich.

5. přípravný zápas – 14. 8. 2018 Zimní stadion, Ústí nad Labem

HC Slovan Ústí nad Labem: Dlouhý – Vágner, Hes, Zukal, Weinhold, Březák, Jeřábek, Mlčoch, Zdvořáček – Melka, Roubík, Severa – Merta, Vrdlovec, Volf – Chrpa, Chlouba, Havel – Krliš, Davídek, Tůma. Trenéři: Čaloun, Machulda.
Rytíři Kladno: Stahl (41. Jiroušek) – Volráb, Kehar, Zelingr, Veber, Hořava, Svedlund, Zich – Jágr, Vampola, Kubík – Vildumetz, Zikmund, Strnad – Kružík, Kaut, Redlich – Hajný, Š. Bláha, O. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Ústečtí hokejisté se chtěli poprvé v přípravě před domácím publikem předvést, a proto odstartovali velmi aktivně. Hned v šesté minutě tak byli odměněni trefou Milana Davídka – 1:0. Odpověď Rytířů na sebe však nenechala dlouho čekat. Tomáš Redlich vystartoval vpřed v oslabení a křižnou přihrávkou našel zakončujícího Tomáše Kauta – 1:1. Zakrátko mohl vývoj otočit Adam Kubík, kterého parádně našel Jaromír Jágr, jenže Jan Dlouhý se včas přemístil.

Jak vyšel domácím vstup do úvodního dějství, tak stejně tak dobře se prezentovalo Kladno v prvních minutách druhé třetiny. Jak Jágrova, tak Strnadova formace si vytvořily veliký nápor, ale na branku nakonec nedosáhly. Zahrozili tak hosté. Roman Chlouba se napřáhl na levém kruhu a dělovkou do horního rohu nedal Davidu Stahlovi šanci – 2:1. Tomáš Redlich ale za chvíli vytasil ještě luxusnější střelu! Útočník Rytířů se rozjel po pravé straně a zamířil přesně do bližšího růžku – 2:2. Jízda kladenské sedmnáctky tím však ani zdaleka nekončila. Zakrátko poslal puk před brankoviště Kaut a Redlich se radoval podruhé – 2:3. Kladno se tak dostalo do veliké pohody a připsalo si i první využitou přesilovku v přípravě. Tomáš Vildumetz našel zpoza brány krásně Jakuba Strnada, který už nezaváhal – 2:4.

Do závěrečné periody nastoupili Kladeňáci s Petrem Jirouškem v brance. A mladý gólman zakrátko po dvou zaváháních obrany dvakrát kapituloval. Nejprve využil kladenské chyby Matěj Hes – 3:4. A zakrátko zakončoval po kombinaci s Lukášem Volfem Lukáš Zukal – 4:4. Strhnout vedení zpět na stranu domácích pak dokázal Roman Chlouba, který zamířil v úniku přesně mezi Jirouškovy betony – 5:4. Kladno pak vyzkoušelo i risk bez gólmana, ovšem odkrytou klec zasáhl Jan Havel – 6:4.

Trenér po zápase
David Čermák (Rytíři Kladno): Do dnešního zápasu jsme vstoupili špatně. Prvních deset minut bylo Ústí lepší, nám chyběl pohyb. Od desáté minuty jsme se postupně zlepšovali a hra se vyrovnávala. Ve druhé třetině jsme byli lepší a zaslouženě jsme šli do vedení. Ve třetí třetině jsme bohužel udělali velké hrubé chyby, které nás stály zápas. Pozitivem bylo, že se kluci prosadili. Dali hezké branky, ale byla tam pořád spousta situací, které jsme řešili špatně. David Stahl odchytal první dvě třetiny velmi dobře. Petr Jiroušek dostal branky po chybách hráčů, tam jsme ho v tom trochu vykoupali.

Jaká jsou úskalí stavby domu svépomocí?

Pořídit si dnes vlastní bydlení je finančně velmi nákladné, a to i v případech, kdy jste již vlastníky stavební parcely. Vždyť za poslední dva roky vzrostly ceny stavebních materiálů i o více jak 60 % a vzrostla i cena za práci od řemeslníků. Pokud tak nemáte objednaný dům na klíč, můžete zastat spoustu činností svépomocí, přínáší to však řadu úskalí, kterým se věnuje článek níže.

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.