Kladenští hokejisté doma podlehli Kadani. Špatná druhá třetina je stála body

Kladno chtělo v pondělním zápase navázat na ubojované vítězství z ledu Prostějova, proti Trhačům z Kadaně ale nezvládlo druhou třetinu a na domácím stadionu zůstalo podruhé v řadě bez bodu. V úvodní části poslal Rytíře do vedení Petr Hořava, během prostředního dějství ale domácí čtyřikrát inkasovali. Přestože se Kladeňáci v posledních dvaceti minutách ještě vehementně snažili rozdíl smazat, skóre už jen upravili díky zásahům Tomáše Redlicha a Brendona Nashe. Kladno tak zapsalo porážku 3:4.

Rytíři Kladno 3:4 SK Trhači Kadaň

Rytíři Kladno: Brízgala – Nash, Zajíc, Zelingr, Hořava, Říha, Kehar – Svedlund, Vampola, Zikmund – Kubík, Machač, Jelínek – Kružík, Kaut, Redlich – Hajný, Š. Bláha, Vildumetz. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

SK Trhači Kadaň: Kuchař – Trefný, Novák, Holý, Seemann, Popela, Blaha – Šulek, Kůs, Zabloudil – Rezek, Šťovíček, Chlouba – Wágner, Rindoš, Maršoun – Müller, Tupý, Homer. Trenéři: Klíma, Wágner, Novák.

Branky a nahrávky: 13. Hořava (Vampola, Svedlund), 53. Redlich (Kaut, Svedlund), 59. Nash (Říha) – 21. Šťovíček (Kůs), 28. Wágner (Rindoš, Popela), 33. Chlouba (Popela, Šťovíček), 36. Chlouba. Třetiny: 1:0, 0:4, 2:0. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 58:26. Rozhodčí: Čech, Micka – Kreuzer, Polonyi. Diváci: 1538. Bakalář nejlepší hráči zápasu: Linus Svedlund – Roman Chlouba.
Kladno odstartovalo do zápasu dobrým pohybem a díky rychlému přístupu dostávali soupeře do úzkých. Trhači předvedli svoje hokejové umění při početní výhodě, kdy mohl zakončovat z vyložené možnosti Jakub Trefný, který si však vylámal zuby na vynikajícím Adamu Brízgalovi. Rytíři posléze opět přebrali otěže zápasu a šli do vedení. Petr Vampola obdržel za bránou přihrávku od Linuse Svedlunda a na parádní pumelici nabil najetému Petru Hořavovi. Zkušený obránce už ranou z první napálil puk pod horní tyč – 1:0. V naprostém závěru mohli hosté získat výhodu pěti na tři, Roman Chlouba však sportovně trest odvolal.

Ovšem hostům stačila k vyrovnání i standardní přesilovka! Jaroslav Kůs našel dobře křížem Martina Šťovíčka a útočník Trhačů svižnou střelou prostřelil Adama Brízgalu – 1:1. Místo aby si ale Kladeňáci vzali vedení zpět, v přesilovce přišli jen s několika tvrdými střelami do Ondřeje Kuchaře a poté pustili soupeře do úniku. Josef Rindoš vyhodnotil celou situaci naprosto výborně, našel na druhé straně rozjetého Františka Wágnera a Adam Brízgala už se přesouval marně – 1:2. I další početní výhoda však byla pro Rytíře nevýhodou! Brendon Nash špatně zpracoval puk, hosté pláchli ve dvou na jednoho a Roman Chlouba rozvlnil síť – 1:3. Ani to ale ještě ze strany Kadaně nebylo vše. Roman Chlouba využil veliké pohody, v níž se jeho tým nacházel, projel značnou část hřiště, natáhl Brízgalu na led a puk zasunul do sítě – 1:4.

Ani ve třetí části se Rytířům nedala upřít snaha. Nadále přicházela častá střelba a postupně Kladno vrhlo všechny své síly do útoku. Dobrou ránu z první vyprodukoval Linus Svedlund, hostující maskovaný muž ale obstál jako už poněkolikáté. Jakub Hajný pak už měl puk asi deset centimetrů před odkrytou brankovou čarou, ale štěstí nepřálo ani jemu. Až sedm minut před koncem se domácí publikum dočkalo snížení. Obdobně jako hosté dvakrát udeřili v přečíslení, se prosadil po přihrávce Tomáše Kauta Tomáš Redlich – 2:4. Kladno pak soupeře téměř nepustilo z pásma, Ondřej Kuchař však působil jako kouzelník a všechny puky zastavil. Dvě minuty před sirénou odvolali Rytíři gólmana a až s hráčem navíc znovu rozvlnili síť. Brendon Nash vypálil od modré a propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:4. Vyrovnávací trefu měl na čepeli několik sekund před koncem Petr Vampola, zvolil ale ještě přihrávku a Tomáš Redlich skákavý puk netrefil.

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): „Nezačali jsme vůbec dobře a soupeř tam měl nějaké šance. Věděli jsme, že mají velmi dobrou přesilovku s Romanem Chloubou a bohužel jsme je do přesilovek pustili, čímž jsme otupili tlak, který jsme chtěli mít. Potom se rozplynul úplně doztracena. Druhá třetina byla z naší strany tragédie. Nedali jsme si přesný puk, dávali jsme je jen soupeři a ten nám z přečíslení dával góly. My nebyli schopní dát gól ani do prázdné brány. Ve třetí třetině už to byla trochu křeč. Když už jsme měli šance, tak to chytil gólman. Těžko k tomu něco říct, byl to špatný výkon. Zápas jsme měli vyhrát a dotahování jsme vůbec neměli dopustit. Můžu jen pogratulovat soupeři. Chtěl bych poděkovat divákům, že nám fandili až do konce a chtěli nás dohnat k vyrovnání. Bohužel jsme jim tu radost neudělali. “

Roland Wágner (SK Trhači Kadaň): „Jsme strašně rádi za tři body, bylo to hrozně těžké utkání. Soupeř je silný na puku a puk se mu hrozně těžce odebírá. Nám se to dneska párkrát povedlo a měli jsme z toho několik brejků. Šance jsme proměnili a ve třetí třetině jsme si řekli, že nechceme jen bránit. Bohužel Kladno nás donutilo k tomu, že jsme se museli stáhnout. Naštěstí jsme to ubránili. Bohužel jsme dnes hráli jen na pět beků a pak se nám ještě jeden zranil. Administrativní chybou nemohl zasáhnout do utkání Holý. O to pro nás bylo utkání fyzicky těžší.“