Kladenský hokejky na pažitu vybrali pro Petra Křepelku přes 200 tisíc korun

Kladenští hokejisté si ozvláštnili závěr suché přípravy a v Braškově odehráli benefiční fotbalový zápas na pomoc svému kamarádovi Petru Křepelkovi! Na hřišti obsypaném fanoušky se sešli současní i bývalí hráči Kladna, kteří ukázali svoje umění v kopačkách. Na závěr sportovního odpoledne pak mohli pořádající hráči předat Křépovi šek s neuvěřitelnou částkou 204 631 korun!

Kladeňáci drží při sobě! Přesně to ukázala páteční akce uspořádaná na pomoc Petru Křepelkovi! Na braškovském fotbalovém hřišti se sešli současní kladenští hráči jako Jakub Strnad, Adam Kubík, Daniel Kružík, Ladislav Zikmund, Josef Zajíc, Martin Kehar nebo Tomáš Kaut, ale také hokejisté, kteří už modrobílé barvy nehájí jako David Růžička, Vítězslav Bílek, Jan Eberle nebo Lukáš Doudera. Za postranní čarou pak všechny účastníky povzbuzovali David Stach, Patrik Machač, David Tůma, Tomáš Redlich a Vojtěch Šilhavý, ale také trenéři David Čermák a Jan Kregl nebo bývalý kapitán Josef Zajíc starší.

Na fotbalovém hřišti se tak sešla skutečně silná sestava, o fotbal přitom nikomu vlastně nešlo. Celé klání symbolicky zakončila odpískaná penalta, o jejíž exekuci se postaral samotný Křépa! Ten se, poté co dostal míč do sítě, ocitl v obležení všech svých kamarádů, kteří se na trávníku sešli.

Pomoci kamarádovi bylo totiž hlavní myšlenkou celého odpoledne. Startovné hráčů, dobrovolné vstupné i dýška ze stánků s občerstvením tak putovala k Petru Křepelkovi. Nemalou částkou rozšířila finální sumu i dražba dresu Tomáše Rosického podepsaného celou fotbalovou Spartou, který zajistil pro tuto akci Tomáš Redlich. V živé aukci se po dlouhém boji cenný sportovní artefakt vydražil za 40 tisíc!

Po aukci následovalo horečné počítání všech bankovek i mincí a na závěr mohli organizátoři oznámit skvělou částku 204 631 korun! „Pocity se vůbec nedají popsat, všem moc děkuji. V životě bych nečekal, že se sejde tolik lidí. Budu to muset celé ještě vstřebat,“ hledal jen stěží slova Křépa.

Vydařená sportovní akce s dobrým úmyslem měla obrovský úspěch a za rok by se měla dočkat pokračování! Vedení domácího braškovského týmu bylo s charitativním zápasem natolik spokojeno, že přislíbilo pořádání i příští rok. Výběr místa, kde se speciální střetnutí uskutečnilo, navíc nebyl náhodný. Křépa je totiž členem braškovského fotbalového družstva. „Už se moc těším. Budu se ze všech sil snažit, abych za rok přišel po svých!“ prohlásil Petr Křepelka, který i přes nelehký osud zůstává pozitivně naladěn.

Petr Křepelka je odchovanec kladenského hokeje, který po konci v juniorské kategorii zamířil do páté nejvyšší německé soutěže. Na začátku druhé sezony u západních sousedů prožil nešťastný střet, když po kontaktu s brankářem narazil do mantinelu a utrpěl zlomeninu pátého obratle. Svojí obrovskou bojovností a pozitivním přístupem dělá pokroky ve své rekonvalescenci, kterou absolvuje na klinice v Murnau. Zpět na Kladno se poprvé podíval v úterý před fotbalovým zápasem, který mu jeho kamarádi věnovali.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient