„Chtěli jsme se kousnout už kvůli lidem,“ říká kladenský hokejista Petr Hořava o zápase se Slavií

Petr Hořava mnoho gólů nedává, ale proti Slavii jeho akce rozhodla o dvou bodech pro Kladno. Hned na začátku prodloužení si totiž za vlastní bránou sebral puk, projel s ním celé kluziště a našel skulinku u bližší tyče Honzíkovy branky. Dokončil tak obrat utkání, ve kterém Rytíři po dvou třetinách ztráceli už dvě branky, a po zápase si pak s fanoušky užíval třetí děkovačku i v pantoflích.

Rozhodl jsi zápas nádhernou brankou, když si s pukem projel celé hřiště?
To byla naprostá náhoda, to snad všichni viděli. Prostě jsem to tam jen hodil a ono to tam spadlo. Zaplaťpánbůh máme body, a to je to hlavní.

Na druhou stranu jste dnešní obrat brankově tak trochu režírovali spolu s Josefem Zajícem, takže jste ukázali útočníkům, jak se dávají góly?
Vyšlo nám to bekům a je to jen dobře. Jednou oni, jednou my. Třetí třetinu jsme hráli konečně pořádně jako mužstvo, bojovali jsme. Tohle úsilí nám dvě třetiny chybělo. Slávie nebyla lepší, jen usilovnější. A my jsme je ve třetí části předčili a také jsme za to byli odměněni.

Byl to podobný zápas, jako ten poslední na Slavii, kde jsme také v poslední třetině dotahovali?
Ono s tou Slavií je to poslední dobou nějaké vyhecované, docela se to řezalo. Přišlo mi to, jako by to bylo play off.

„Chtěli jsme se kousnout už kvůli lidem.“

Úspěšný obrat asi také potěší i vzhledem k divákům, kterých přišlo docela hodně?
Nechci to říct úplně hloupě, ale ti lidé nám furt fandili. A nám to dvě třetiny moc nevycházelo. Tak jsme si před poslední částí řekli v kabině, že už se musíme kousnout i pro ty lidi a jsem hodně rád, že nám to vyšlo.

Když Josef Zajíc v úvodu třetí třetiny puk protlačil podél tyčky do brány, bylo vidět, že jsme si na obrat začali věřit?
Bylo, protože to bylo jen o jednom gólu. A jak jsme ho dali, tak se to zlomilo a otočilo se to. Tým to neskutečně nakoplo, byl to pro mužstvo super signál.

Pomohlo nám třeba v závěru zápasu, že jsme si po dlouhé době užili zápas na čtyři lajny?
Je to možné, ale všechno je to hlavně o hlavě. Třikrát jsme prohráli a někteří kluci z toho byli trochu zkleslí. Takže jsme se je snažili trochu nahecovat, ale bylo to jen o tom prvním gólu. Jak jsme ho dali, hlava začne pracovat úplně jinak a pak už se to otočilo.

Nestává se z Tebe specialista na Slavii, tuším že i loni jsi jí dával branku?
No to je možné, a možná zrovna také v prodloužení! Ale přesně nevím, já těch gólů moc nedávám. Já tohle moc neřeším, góly jsou mi celkem jedno. Já jsem rád, že mužstvo vyhrálo, hráli jsme dobře a to je důležité.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.