Kladeňáci slaví první venkovní výhru, porazili Benátky

Rytíři uspěli v divokém utkání v Benátkách nad Jizerou, zvítězili 6:3 a připsali si první venkovní výhru v této sezoně! Přestože si Kladno během prvních pěti minut vytvořilo tříbrankový náskok, v půlce utkání vedlo už jen o jediný zásah. Ve správný moment ale Kladeňáci přidali důležité trefy a vedení po celý zápas nepustili. Dvakrát se prosadil Adam Kubík, Jakub Hajný zaznamenal první ligovou trefu v kladenském áčku a zbývající góly přidali Jakub Strnad, Patrik Machač a Petr Vampola.

„Radek Duda, hokej není nuda,“ praví žertovná říkanka z hokejového prostředí. A nuda to rozhodně nebyla ani v zápase 4. kola mezi Benátkami nad Jizerou a Kladnem. I když o většinu zábavy se starali hlavně Rytíři! Ti si totiž během prvních čtyř minut a 16 sekund vystříleli tříbrankový náskok. Adam Kubík se nejprve dostal k odraženému puku a z úhlu překonal Marka Schwarze – 0:1. Zanedlouho se navíc prodral k dorážce Jakub Hajný a zaznamenal svoji premiérovou ligovou trefu v dresu Kladna – 0:2. Při následující přesilovce dostal Adam Kubík puk rovnou do mezikruží a z první navýšil náskok Rytířů – 0:3. Benátky nad Jizerou se po takovémto úvodu dostávaly jen těžko do zápasu, nakonec ale přece jen snížily. Právě zmiňovaný Radek Duda vybojoval puk a bekhendem překonal Lukáše Cikánka – 1:3.

Domácí ve druhé části zlepšili předvedený výkon, přesto se jako první v prostředním dějství prosadili Rytíři. Jakub Strnad si našel ve zmatku volný puk a vystřelil přesně za rozhozeného Schwarze – 1:4. Přestože vedení Kladenských se mohlo zdát pohodlné, za chvíli to byly nervy. Nejprve si pro dorážku dojel Jakub Husa – 2:4. A vzápětí zůstal puk pod nataženým Cikánkem a Jiří Průžek jej dostrkal hrubou silou do sítě – 3:4. Možnost k srovnání měly Benátky hned vzápětí v početní výhodě, Lukáš Cikánek se ale vyznamenal a předvedl tři veledůležité zákroky. Na druhé straně pak Rytíři potrestali zbytečné vyloučení Radka Dudy. Patrik Machač přihrával před bránu a jeden z bránících hráčů si srazil kotouč bruslí do brány – 3:5.

Hned na začátku závěrečného dějství mohli domácí znovu snížit na rozdíl jediné branky, hostující góman však fantasticky zlikvidoval přečíslení Benátek. Několikaminutovou urputnou přetahovanou pak ukončil až Dudův faul, po kterém se Kladeňáci dostali do tlaku. A i když přesilovou hru nevyužili, nakonec skórovali! Daniel Kružík získal puk za bránou, od mantinelu přihrál do jízdy Petru Vampolovi a ten už nezaváhal – 3:6. Domácí si v závěru ještě chtěli upustit páru a hráli hodně důrazně před brankovištěm Kladna, Brendon Nash s Josefem Zajícem však benátecké hráče rychle zklidnili.

HC Benátky nad Jizerou – Rytíři Kladno 3:6

Branky a nahrávky: 16. Duda (Zachar), 31. Husa (Niko, Mikyska), 33. Průžek (Najman) – 2. Kubík (Říha), 3. Hajný (Zajíc, Zikmund), 5. Kubík (Machač, Říha), 27. Strnad (Machač, Vildumetz), 40. Machač, 55. Vampola (Kružík, Strnad). Třetiny: 1:3, 2:2, 0:1. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:3. Střely na branku: 29:35. Rozhodčí: Kašík, Vokřál – Bosák, Kotlík. Diváci: 811.
HC Benátky nad Jizerou: Schwarz – Kolmann, Kunst, Maier, Hanousek, Husa, Niko – Duda, Mikyska, Zachar – Špaček, Chrtek, Šír – Průžek, Najman, Psota – Rychlovský, Braid, Wiencek. Trenéři: Kudrna, Nečas, Jiruš.
Rytíři Kladno: Cikánek – Nash, Svedlund, Říha, Hořava, Zelingr, Kehar, Zajíc – Jelínek, Vampola, Kubík – Kružík, Filip, Redlich – Vildumetz, Machač, Strnad – Hajný, Zikmund, Š. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient