Kladeňáci přetlačili Zubry a slaví výhru

Zápas proti druhému celku tabulky z Přerova se pro Kladno vyvíjel nejlepším možným způsobem, přesto měl napínavý závěr! Rytíři si vystříleli čtyřbrankový náskok zásluhou Tomáše Vildumetze, Petra Vampoly, Tomáše Redlicha a Jakuba Strnada, jenže pět minut před koncem už byli jen v jednogólovém trháku. Vampola ovšem zasáhl odkrytou klec a pojistil Kladeňákům vítězství v konečném výsledku 5:3.

Rytíři mohli být se vstupem do zápasu proti druhému týmu tabulky spokojeni. Hned v páté minutě se dostali do vedení a vytvořili si i další šance. Brankou však skončila jen souhra Jakuba Strnada s Petrem Vampolou, po které zakončoval do poloodkryté klece Tomáš Vildumetz. Zaznamenal tak svůj první ligový gól v dresu Kladna – 1:0! Během prvního dějství se ale rozhodně nenudil ani domácí brankář Adam Brízgala. Mladý gólman se rychle dostal do tempa a zneškodnil i únik Romana Pšurného.

V prostředním dějství už byl s kladenským náskokem málem amen, jenže Ivan Rachůnek v obrovské možnosti zaváhal. Zkušený útočník dostal puk před odkrytou klec, ale s pukem ještě zamíchal a poté už nevystřelil. A tak se předvedlo v závěru Kladno! Konkrétně Petr Vampola. Když nefungovala přesilovková souhra, centr Rytířů si vzal puk, přebruslil bránící hráče a z bezprostřední blízkosti Klimeše krásně překonal – 2:0.

Do závěrečné periody vletělo Kladno nejlepším možným způsobem! Adam Kubík nahodil kotouč na zadní mantinel, Daniel Kružík šel do souboje s vyjetým Klimešem a lehkým posunutím naservíroval puk před odkrytou klec Tomáši Redlichovi – 3:0. A gólové nadělení tím ještě nebylo u konce! Rytíři sice nevyužili přesilovku pět na tři, ale při klasické výhodě se radovali. Tomáš Vildumetz našel krásným křižným pasem Jakuba Strnada a ten už trefil prostor za brankářem Zubrů – 4:0. Když už vše vypadalo rozhodnuté, obstarali Přerovští pořádné zdramatizování. Mikuláš Zbořil nejprve dorazil přesilovkovou střelu do sítě – 4:1. A Jiří Goiš o 49 sekund později dostrkal kotouč do sítě z nepřehledné skrumáže – 4:2. V 56. minutě navíc Goiš sám vybojoval puk a poté jej protečoval za Brízgalu – 4:3. Další drama už ale nedopustil zkušeně Vampola. Ten trefil z ostrého úhlu branku, kterou Klimeš opustil – 5:3.

Rytíři Kladno – HC ZUBR Přerov 5:3

Branky a nahrávky: 5. Vildumetz (Strnad, Vampola), 37. Vampola (Nash), 42. Redlich (Kružík, Kubík), 47. Strnad (Vildumetz, Zelingr), 59. Vampola (Zelingr) – 49. Zbořil (Pšurný, Novotný), 49. Goiš (Hejcman), 56. Goiš (Malina, Hejcman). Třetiny: 1:0, 1:0, 3:3. Vyloučení: 7:5 + Veber (KLA) 10 min.. Využití: 2:1. Střely na branku: 33:29. Rozhodčí: Valenta, Šindel – Štofa, Beneš. Diváci: 1607.
Rytíři Kladno: Brízgala – Nash, Svedlund, Hořava, Zelingr, Kehar, Veber – Vildumetz, Vampola, Strnad – Kružík, Kubík, Redlich – Hajný, Zikmund, Š. Bláha – Jelínek, Filip, O. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
HC ZUBR Přerov: Klimeš – Pala, Valenta, Novotný, Zbořil, Černý, Padrnos, Pohl – Rachůnek, Sýkora, Sikora – Procházka, Pšurný, Navrátil – Doležal, Hejcman, Goiš – Mašín, Moučka, Malina. Trenéři: Přecechtěl, Dočkal.

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.