Ke střetům se zvěří dochází i na frekventovaných silnicích

Většinou zaskočí motoristy přebíhající lesní zvěř na komunikacích nižších tříd poblíž lesních porostů a za zhoršených světelných podmínek. V takovém případě lze alespoň předvídat tuto situaci a pokusit se eliminovat nebezpečí velkou pozorností a snížením rychlosti. Bohužel se však tyto nenadálé střety nevyhýbají ani velmi frekventovaným silnicím a nemusí být ani šero či tma.

Své o tom ví řidič octavie, který projížděl v pondělí před osmou hodinou ráno poblíž Nesovic. Před osmou hodinou mu vběhl bezprostředně před vozidlo srnec. Naštěstí při srážce nebyl nikdo z lidí zraněn, srnec bohužel takové štěstí neměl a střet zaplatil životem. Přivolaní policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Na vozidle vznikla předběžná škoda přes dvacet tisíc korun.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.