Když je v Polsku svátek, v Adršpachu není k hnutí

Když jsou v Polsku státní svátky, mají policisté na Náchodsku vždy zvýšenou pohotovost. Neznamená to však, že by polští občané jezdili do východních Čech dělat nějaké nekalosti, jenom k nám cestují za turistikou. Je jich však moc.

Právě dnes je v Polsku státní svátek (Nanebevzetí Panny Marie a Den polské armády) a naši severní sousedé se ve velkém měřítku rozhodli navštívit Adršpašské skály. Nastal však dopravní kolaps, který musela začít řešit policie. Uzavřela dvě ze tří příjezdových komunikací do obce Adršpach. „Je uzavřená komunikace z důvodu zajištění akceschopnosti složek integrovaného záchranného systému v obci Adršpach. Kvůli velké návštěvnosti tam dochází k dopravním komplikacím. Proto omezujeme průjezd vozidel do obce ve směru od Zdoňova a ve směru od Teplic,“ popsal mluvčí policie Jan Čížkovský.

Policie naviguje řidiče směrem od Adršpachu, ale zároveň už jim neříká, jakým jiným způsobem se tam dostat, protože ze všech stran jsou silnice do Adršpašských skal ucpané.

Česká policie také komunikuje se svými polskými kolegy, aby se i oni už snažili ještě před hranicemi vysvětlit svým občanům, jaká je situace na Náchodsku.

Podobná situace nastala už začátkem května tohoto roku, kdy také byly v Polsku státní svátky.

I kvůli přílivu turistů byla zavedena přímá vlaková spojení z Polska.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.