Kdo ovládne základní část Superligy? Někdo z pražských týmů? Či favorit z Mladé Boleslavi?

Do konce základní části mužské florbalové Superligy zbyvají odehrát čtyři kola. Málokdo asi očekával, že v této fázi soutěže budou mít ještě čtyři týmy šanci skončit na prvním místě.

Na prvních dvou příčkách mají shodně 55 bodů Mladá Boleslav se Spartou Praha, následují Vítkovice (52) a poté Chodov (51). Těžko podle posledního víkendového kola odhadovat, kdo jakou má formu. Sparta sice porazila Znojmo 15:2, jenomže při vší úctě k jihomoravskému týmu, to byla v podstatě povinnost vyhrát takovýmto vysokým rozdílem, protože Znojmo se s velkou pravděpodobností z posledního místa neodlepí.
Mladá Boleslav si vcelku též v pohodě poradila s Českou Lípou 7:2. Složitější utkání zažily Vítkovice, které si přivezly body z Brna (4:6). Jediný ze silné čtyřky, kdo nebodoval, byl Chodov. V pražském derby vyhrál nad Bohemkou až v prodloužení.

Co se týká postupu do play-off, mohou už skoro slavit ve Střešovicích (39), které mají na pátém místě na osmé Bohemians (29) náskok deseti bodů. Mezi těmito týmy jsou Liberec (32) a Otrokovice (30). Velmi dobře jsou na tom ještě ostravští florbalisté, kteří mají stejně bodů jako klokani.

S odstupem už jsou Královské Vinohrady (23), které už budou těžko stahovat šestibodové manko na osmé místo. S play-off už se mohou rozloučit v České Lípě (21), v Pardubicích a Brně (oba 19). A o Znojmu už byla řeč (11). Kromě posledně jmenovaného týmu je teď velkou motivací skončit alespoň na desátém místě, které zaručuje vyhnutí se záchranářským pracím.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak