Search
Close this search box.

Kdo nesimuluje, jako by ani na hřišti nebyl…

Fotbal už není co býval. Technici a špílmachři vymírají, zato se po trávnících prohánějí nabušení atleti, kterým nedělá problém tvrdě zajet do soupeře.

Světovou kopanou však poslední dobou kazí i věčné simulování fotbalistů. Tento nešvar zažíváme bohužel i v české lize. Nikomu se to, kromě fotbalistů, nelíbí, ale nikdo s tím nic moc nedělá. Tedy kromě disciplinární komise.Ta nyní potrestala kapitána pražské Dukly Branislava Miloševiče, který má zastavenou činnost na jeden zápas za simulování. K tomu dostal pokutu 20 tisíc korun.

K jeho prohřešku došlo už před třemi týdny v zápase s Karvinou. Rozhodčí kapitánovi z Julisky „sežral“ jeho pád v pokutovém území. Dukla následně penaltu proměnila, což jí výrazně pomohlo k celkové výhře 2:1.
Výsledek se sice už napravit nedá a Karviné už nikdo bod(y) nevrátí, přesto je to správný postup od disciplinárky, který by mohl aspoň na chvíli případně odradit další výtečníky od trapného simulování.

K podobnému potrestání už došlo v minulé sezoně. Michael Krmenčík z Plzně a Jan Chramosta z Mladé Boleslavi dostali dokonce pokutu 40 tisíc korun za nafilmované pády. „V případě hráčů Chramosty a Krmenčíka se jednalo o pokus získat pro družstvo neoprávněnou výhodu, který byl dokonán možností zahrávat přímý volný kop z bezprostřední blízkosti pokutového území. Protože jejich jednání mělo na průběh utkání minimální vliv a na výsledek nulový, uložili jsme v tomto případě pouze pokutu, a to při spodní hranici aplikovatelnou pro první ligu,“ sdělil tehdy předseda komise Richard Baček.

Tentokrát se disciplinárka kromě pokuty rozhodla “ fotbalového herce“ potrestat i zákazem činnosti v jednom zápase. Což je jistě citelnější trest.
Pokud se Miloševič odvolá, bude ještě moci nastoupit k nejbližšímu utkání (proti Slavii), pokud ne, bude stát už v tomto kole.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient