Kdo nesimuluje, jako by ani na hřišti nebyl…

Fotbal už není co býval. Technici a špílmachři vymírají, zato se po trávnících prohánějí nabušení atleti, kterým nedělá problém tvrdě zajet do soupeře.

Světovou kopanou však poslední dobou kazí i věčné simulování fotbalistů. Tento nešvar zažíváme bohužel i v české lize. Nikomu se to, kromě fotbalistů, nelíbí, ale nikdo s tím nic moc nedělá. Tedy kromě disciplinární komise.Ta nyní potrestala kapitána pražské Dukly Branislava Miloševiče, který má zastavenou činnost na jeden zápas za simulování. K tomu dostal pokutu 20 tisíc korun.

K jeho prohřešku došlo už před třemi týdny v zápase s Karvinou. Rozhodčí kapitánovi z Julisky „sežral“ jeho pád v pokutovém území. Dukla následně penaltu proměnila, což jí výrazně pomohlo k celkové výhře 2:1.
Výsledek se sice už napravit nedá a Karviné už nikdo bod(y) nevrátí, přesto je to správný postup od disciplinárky, který by mohl aspoň na chvíli případně odradit další výtečníky od trapného simulování.

K podobnému potrestání už došlo v minulé sezoně. Michael Krmenčík z Plzně a Jan Chramosta z Mladé Boleslavi dostali dokonce pokutu 40 tisíc korun za nafilmované pády. „V případě hráčů Chramosty a Krmenčíka se jednalo o pokus získat pro družstvo neoprávněnou výhodu, který byl dokonán možností zahrávat přímý volný kop z bezprostřední blízkosti pokutového území. Protože jejich jednání mělo na průběh utkání minimální vliv a na výsledek nulový, uložili jsme v tomto případě pouze pokutu, a to při spodní hranici aplikovatelnou pro první ligu,“ sdělil tehdy předseda komise Richard Baček.

Tentokrát se disciplinárka kromě pokuty rozhodla “ fotbalového herce“ potrestat i zákazem činnosti v jednom zápase. Což je jistě citelnější trest.
Pokud se Miloševič odvolá, bude ještě moci nastoupit k nejbližšímu utkání (proti Slavii), pokud ne, bude stát už v tomto kole.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!