Search
Close this search box.

Kdo nás letos bude zastupovat v Eurovizi?

Po loňském úspěchu Mikolase Josefa, který se v Eurovizi umístil na výborném šestém místě, se opět začíná více o této tradiční pěvecké soutěži u nás mluvit. A především známé i neznáme kapely mají větší zájem se jí zúčastnit.

Tým České televize, která bude tradičně vysílat příme přenosy jak ze semifinále, tak finále, vybral osm interpretů, z kterých se nakonec vybere ten, který nás letos bude reprezentovat.
Kromě skupiny Lake Malawi, v které zpívá Albert Černý (dříve měl kapelu Charlie Straight) a Jakuba Ondry budou ostatní zástupci v národním kole pěvecké soutěže Eurovize většině lidí neznámí – Hana Barbara, Tomáš Boček, Andrea Holá, Pam Rabbit, Barbora Mochowa, a Jara Vymer.

Členům týmů České televize šlo však hlavně o to, aby nás zastupoval interpret, který má co nabídnout mezinárodnímu publiku, které je navíc velmi pestré (od Rusů po Portugalce, od Srbů po Švédy). „Jednoduše jsme vybrali ty, kterým jsme věřili. Všechny jsou skvělé. Nekoukáme na tváře, které náš song reprezentují, ale na píseň jako takovou,“ vysvětluje vedoucí týmu ČT Jan Bors.
I proto nebude Česko reprezentovat nikdo, kdo je sice u nás slavný, ale jeho styl hudby by evropský posluchač nepochopil, jako se to stalo v minulých letech u Kabátu, Gipsy.cz, Terezy Kerndlové či Marty Jandové s Václavem Noidem Bártou.

Hlasovat se bude prostřednictvím oficiální aplikace Eurovision Song Contest, která je dostupná zdarma. „Rozhodli jsme se tento rok uznávat hlasy mezinárodních fanoušků. Ti tak nově dostanou možnost ovlivnit to, kdo se stane vítězem národního kola a českým reprezentantem v Tel Avivu,“ dodává vedoucí české delegace Jan Bors.

Hlasování bude ukončeno o půlnoci 21. ledna. Finále se uskuteční v izraelském Tel Avivu.

Poslechněte si písně českých soutěžících.

Hana Barbara

Tomáš Boček

Andrea Holá

Pam Rabbit

Lake Malawi

Barbora Mochowa

Jakub Ondra

Jara Vymer

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient