Kdo nás letos bude zastupovat v Eurovizi?

Po loňském úspěchu Mikolase Josefa, který se v Eurovizi umístil na výborném šestém místě, se opět začíná více o této tradiční pěvecké soutěži u nás mluvit. A především známé i neznáme kapely mají větší zájem se jí zúčastnit.

Tým České televize, která bude tradičně vysílat příme přenosy jak ze semifinále, tak finále, vybral osm interpretů, z kterých se nakonec vybere ten, který nás letos bude reprezentovat.
Kromě skupiny Lake Malawi, v které zpívá Albert Černý (dříve měl kapelu Charlie Straight) a Jakuba Ondry budou ostatní zástupci v národním kole pěvecké soutěže Eurovize většině lidí neznámí – Hana Barbara, Tomáš Boček, Andrea Holá, Pam Rabbit, Barbora Mochowa, a Jara Vymer.

Členům týmů České televize šlo však hlavně o to, aby nás zastupoval interpret, který má co nabídnout mezinárodnímu publiku, které je navíc velmi pestré (od Rusů po Portugalce, od Srbů po Švédy). „Jednoduše jsme vybrali ty, kterým jsme věřili. Všechny jsou skvělé. Nekoukáme na tváře, které náš song reprezentují, ale na píseň jako takovou,“ vysvětluje vedoucí týmu ČT Jan Bors.
I proto nebude Česko reprezentovat nikdo, kdo je sice u nás slavný, ale jeho styl hudby by evropský posluchač nepochopil, jako se to stalo v minulých letech u Kabátu, Gipsy.cz, Terezy Kerndlové či Marty Jandové s Václavem Noidem Bártou.

Hlasovat se bude prostřednictvím oficiální aplikace Eurovision Song Contest, která je dostupná zdarma. „Rozhodli jsme se tento rok uznávat hlasy mezinárodních fanoušků. Ti tak nově dostanou možnost ovlivnit to, kdo se stane vítězem národního kola a českým reprezentantem v Tel Avivu,“ dodává vedoucí české delegace Jan Bors.

Hlasování bude ukončeno o půlnoci 21. ledna. Finále se uskuteční v izraelském Tel Avivu.

Poslechněte si písně českých soutěžících.

Hana Barbara

Tomáš Boček

Andrea Holá

Pam Rabbit

Lake Malawi

Barbora Mochowa

Jakub Ondra

Jara Vymer

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.